Про вирішення питань осіб з інвалідністю говорили на Сумщині

Про вирішення питань осіб з інвалідністю говорили на Сумщині. суми, доступність, засідання, реабілітація, інвалідність, hand, finger

Відбулось засідання обласної координаційної ради з вирішення питань осіб з інвалідністю за участю представників громадських організацій осіб з інвалідністю області, представників Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки, Департаменту містобудування та архітектури, Сумського обласного центру зайнятості, Фонду соціального страхування України у Сумській області, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Відкрила засідання Оксана Богдан, заступник директора Департаменту – начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення.

На сьогодні в області проживає 64,6 тис. осіб з інвалідністю, з них 3,9 тис. дітей з інвалідністю. Із загальної чисельності осіб з інвалідністю до 25 тис. осіб мають ураження опорно-рухового апарату, із них до 2,7 тис. осіб пересуваються за допомогою інвалідного візка, у тому числі 363 дитини з інвалідністю.

Метою засідання є сприяння вирішенню питань осіб з інвалідністю, підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю у їх діяльності, залучення представників громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері соціального захисту громадян.

У ході засідання розглянуто три питання відповідно до порядку денного.

Світлана Мороз, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області поінформувала про надання в області в 2020 році державних соціальних гарантій особам з інвалідністю, які потерпіли внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Про стан надання реабілітаційних послуг дітям в частині виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» у 2020 та у 2021 роках поінформувала Тетяна Марченко, начальник відділу соціальних послуг та соціального захисту осіб з інвалідністю Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Відповідно до вищезазначеної постанови відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю здійснюється місцевими органами соціального захисту населення в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування реабілітаційним установам. Оплата за надані послуги здійснюється відповідно до укладених договорів та на підставі актів наданих послуг у розмірі, що не перевищує встановлену граничну вартість реабілітаційних заходів.

Реабілітаційні установи, заклади охорони здоров’я, що включені до Переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють заходи з реабілітації дітей з інвалідністю, мають право укладати договори для надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю.

Станом на 04.03.2021 до переліку включено 107 реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, що надають реабілітаційні заходи за рахунок коштів державного бюджету. У тому числі по Сумській області – 4 установи, а саме:

  • комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю;
  • комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумська обласна дитяча клінічна лікарня»;
  • комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер»;
  • медичний центр Товариства з обмеженою відповідальністю «Реабілітаційний центр «ВІДНОВА».

За пропозицією Олег Габа, голови громадської організації «Рука допомоги міста Суми» розглянуто питання необхідності забезпечення доступності вулично-шляхової мережі для маломобільних груп населення.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*