З першого червня по тринадцяте серпня на розгляд Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів надійшло 95 нових законопроектів.
Вони насамперед стосуються накопичувального пенсійного забезпечення, прожиткового мінімуму, колективних договорів, зайнятості населення, обліку трудової діяльності, соціальної допомоги, житлово-комунальних послуг та гендерної рівності. Про це у Фейсбуці повідомила голова комітету Галина Третьякова.
Ініціатором одного з них — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю» (№ 3780) — виступив уряд.
«Законом «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» передбачено, що обладнання жилих приміщень, під’їздів, сходових площадок будинків, в яких проживають особи з інвалідністю, здійснюється органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, у віданні яких перебуває житловий фонд. Індивідуальних жилих будинків — підприємствами, установами і організаціями, з вини яких настала інвалідність. А у разі невідповідності житла вимогам, визначеним висновком медико-соціальної експертизи, і неможливості його пристосування до потреб особи з інвалідністю, може провадитись заміна житлової площі. Водночас закон не передбачає окремого порядку заміни житла вказаній категорії громадян», — зауважили в уряді. І запропонували у даній законодавчій ініціативі передбачити механізм заміни житла в разі його невідповідності вимогам безперешкодного доступу та неможливості пристосування до потреб осіб з інвалідністю.
Власне, документ доповнює Житловий кодекс новою статтею 421 «Заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю», вносить зміни до статті 30 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Сам порядок заміни житла затверджуватиметься Кабінетом Міністрів.
Цей законопроект погоджено без зауважень Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», зауважили в уряді.
Водночас представники «ОПЗЖ» Наталія Королевська та Юрій Солод зареєстрували альтернативний проект закону (№ 3780-1). Крім житлових питань, народні обранці пропонують підвищити на 40% розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства І, ІІ, ІІІ груп та дітям з інвалідністю. Пропонується також, щоб норми, які матимуть вплив на бюджет, набрали чинності з 1 січня 2021 року. Тож, зауважили парламентарії, видатки на підвищення рівня допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю мають бути враховані урядом при підготовці проекту бюджету на наступний рік.
Олена Горбунова