Рада підтримала закон про допомогу дітям з важкими захворюваннями, яких не визнано інвалідами

Рада підтримала закон про допомогу дітям з важкими захворюваннями, яких не визнано інвалідами. дитина, допомога, захворювання, опіка, інвалідність, indoor, candle, building, furniture, several. A room filled with furniture and vase on a table

Рада підтримала закон про допомогу дітям з важкими захворюваннями, яких не визнано інвалідами. дитина, допомога, захворювання, опіка, інвалідністьВерховна Рада підтримала надання державної допомоги дітям з низкою захворювань, невизнаних дітьми з інвалідністю, однак які потребують ретельної опіки.

За відповідний законопроект №8294 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми, у другому читанні та в цілому підтримали 275 народних депутата на пленарному засіданні у вівторок.

Закон вносить зміни до низки законів, зокрема до закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”. Закон передбачає виділення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфа- захворювання, онкологічні захворювання, онкогематологічні захворюваннями, ДЦП, з важкими психічними розладами, цукровим діабетом I типу, гострим або хронічним захворюванням нирок IV ступеня, або якщо дитина дістала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, але не визнана в установленому порядку дитиною з інвалідністю.

Таку допомогу надаватимуть у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Право на неї матиме один з батьків, усиновителів або опікун, який постійно проживає і доглядає за дитиною, хворим на одне або кілька видів таких захворювань.

Закон передбачає, що перелік важких захворювань, травм, станів, які дають право працівнику на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину, в якої не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів.

Водночас у законі “Про відпустки” законопроект пропонує передбачити, що батькам, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, визначена відпустка без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16-річного або 18-річного віку залежно від захворювання.

Згідно із затвердженими змінами до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено, що батьки, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, вважатимуться платниками єдиного внеску.

Закон набуває чинності 1 січня 2019 року.

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*