Регіональний координатор Уповноваженого в Полтавській області взяла участь у вебінарі «Новини в законодавстві. Компенсаційні виплати на догляд за особою з інвалідністю 1 групи»

Регіональний координатор Уповноваженого в Полтавській області взяла участь у вебінарі «Новини в законодавстві. Компенсаційні виплати на догляд за особою з інвалідністю 1 групи». полтавська область, вебінар, догляд, компенсація, інвалідність

Регіональний координатор Уповноваженого в Полтавській області взяла участь у вебінарі «Новини в законодавстві. Компенсаційні виплати на догляд за особою з інвалідністю 1 групи». полтавська область, вебінар, догляд, компенсація, інвалідність

Регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко взяла участь у вебінарі «Новини в законодавстві. Компенсаційні виплати на догляд за особою з інвалідністю 1 групи», на запрошення партнерської ГО людей з інвалідністю «МІСТ», що проводився за ініціативи Всеукраїнської асамблеї людей з інвалідністю.

Під час заходу детально були розглянуто Постанову № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі», відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги».

Цей Порядок повинен поступово замінити діючу Постанову від 29 квітня 2004 р. N 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги». У п. 2 Постанови 859 зазначено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558, проводяться до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, установленої законодавством, або до 31 грудня 2022 року, а нові виплати не призначаються.

Під час вебінару детально та ґрунтовно опрацювали такі питання:

– Кому призначається компенсація згідно нового Порядку?

– Яка сума призначається?

– Який механізм розрахунку сукупного доходу сім’ї?

– Чи буде зараховуватись стаж, особі, яка здійснює догляд?

– Які існують обмеження щодо перебування особи, яка отримує догляд за кордоном та як це вплине на відповідну виплату?

– Куди треба звертатися та які документи подавати?

– Підстави зупинення виплат.

Участь у подібних вебінарах підвищує рівень правової компетенції учасників, дає змогу здійснити обмін досвідом між регіонами України та обговорити дискусійні питання із залученням відповідних фахівців та експертів.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*