Регіональний координатор Уповноваженого взяв участь у засіданні Комісії з питань оплати навчання осіб з інвалідністю Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Регіональний координатор Уповноваженого взяв участь у засіданні Комісії з питань оплати навчання осіб з інвалідністю Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. вадим жепало, засідання, навчання, оплата, інвалідність

Регіональний координатор Уповноваженого взяв участь у засіданні Комісії з питань оплати навчання осіб з інвалідністю Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. вадим жепало, засідання, навчання, оплата, інвалідність

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вадим Жепало взяв участь у засіданні Комісії з питань оплати навчання осіб з інвалідністю Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

До складу Комісії входять представники Департаменту освіти та науки та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Обласного центру зайнятості, Центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини», голови обласних організацій Громадських організацій Українського товариства глухих, Українського товариства сліпих, Союзу осіб з інвалідністю України. Вадима Жепала до складу комісії включено у 2021 році.

Під час засідання обговорювалися підсумки роботи відділення з питання надання фінансової допомоги на безповоротній основі особам з інвалідністю шляхом відшкодування навчальним закладам витрат на надання освітніх послуг зазначеній категорії громадян. Так, протягом 2020 року відділення здійснило відшкодування витрат навчальним закладам за надання освітніх послуг 34 студентам на загальну суму – 384 088 грн. У 2021 році кількість осіб з інвалідністю, які претендують на оплату навчання за кошти Фонду – 27, в тому числі 5 осіб, що звернулись до відділення вперше.

Необхідно зазначити, що така фінансова допомога надається один раз для здобуття особою з інвалідністю одного освітньо-кваліфікаційного рівня в межах одного освітнього рівня (професійно-технічна освіта, базова вища освіта та повна вища освіта) або для перекваліфікації.

Також під час засідання було розглянуто документи, надані навчальними закладами, які підтверджують успішне складання особами з інвалідністю екзаменаційних сесій. За результатами розгляду прийнято рішення рекомендувати директору відділення здійснити оплату навчання особам з інвалідністю, які виконують умови договорів, укладених з вишами та відділенням, на загальну суму 128 тис.грн.

Вадим Жепало вніс пропозицію щодо врахування у роботі Комісії вимог доступності у закладах освіти, де навчаються особи з інвалідністю, проведення з ними роз’яснювальної роботи щодо права на усунення перешкод, які заважають отримувати освітні послуги.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*