Результати моніторингового візиту до Китайгородського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю на Хмельниччині

Результати моніторингового візиту до Китайгородського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю на Хмельниччині. китайгородський будинок-інтернат, моніторинговий візит, недолік, підопічний, інвалідність

Результати моніторингового візиту до Китайгородського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю на Хмельниччині. китайгородський будинок-інтернат, моніторинговий візит, недолік, підопічний, інвалідністьМоніторинговою групою у складі працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Яни Бикової та Олени Прашко спільно із громадським монітором Олегом Григор’євим здійснено моніторинговий візит до Китайгородського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю Хмельницької обласної ради (далі — Будинок-інтернат, заклад) з метою вивчення стану додержання прав підопічних.

Під час моніторингового візиту вивчались умови проживання, рівень медичного забезпечення та догляду підопічних. На день візиту в закладі проживало 49 осіб, зокрема 20 підопічним встановлено інвалідність.

Моніторингова група провела спілкування з 45 підопічними та співробітниками закладу без участі третіх сторін. Скарг на неналежне, жорстоке або таке, що принижує гідність поводження персоналу стосовно них не надходило. Підопічні повідомили, що задоволені умовами проживання, якістю харчування та доглядом.

Результати моніторингового візиту до Китайгородського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю на Хмельниччині. китайгородський будинок-інтернат, моніторинговий візит, недолік, підопічний, інвалідністьВодночас виявлені недоліки, які приводять до порушення прав підопічних. Деяким з них не забезпечено надання спеціалізованої медичної допомоги, зокрема хірургом та психіатром. Медична допомога в закладі здійснюється без ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Окрім того, підопічним не забезпечено дієтичного харчування. Деякі особи з інвалідністю та маломобільні підопічні не забезпечені відповідно до потреб технічними засобами реабілітації, зокрема відсутні стільці туалетні та приліжкові столики.

Звіт за результатами візиту буде направлено до відповідних органів державної влади для вжиття заходів реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*