Результати моніторингового візиту до комунальної соціальної установи «Київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»

Результати моніторингового візиту до комунальної соціальної установи «Київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». covid-19, київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, моніторинговий візит, підопічний, установа

Результати моніторингового візиту до комунальної соціальної установи «Київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». covid-19, київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, моніторинговий візит, підопічний, установаПрацівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Вітою Сидоренко разом із громадським монітором Оксаною Круцюк здійснено моніторинговий візит до комунальної соціальної установи «Київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень».

У структурі установи функціонує два відділення: стаціонарного перебування та соціальної реабілітації (абілітації). На момент візиту у відділенні стаціонарного перебування проживало 10 підопічних (6 чоловіків та 4 жінок), послугу соціальної реабілітації (без забезпечення проживання) отримувало 8 осіб.

Забезпечено цілодобовий догляд за підопічними. В установі 23,5 штатні одиниці, серед яких інструктор з трудової адаптації, соціальний робітник, психолог, медичні працівники.

Всі кімнати для проживання розраховані на одну особу, обладнані меблями, м’яким інвентарем, наявне місце для зберігання особистих речей.

Результати моніторингового візиту до комунальної соціальної установи «Київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». covid-19, київський реабілітаційний комплекс змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, моніторинговий візит, підопічний, установаДля забезпечення триразового харчування установа закуповує послугу організації харчування з доставленням готових страв.

Під час моніторингового візиту виявлено недоліки, які призводять до порушення прав підопічних, а саме: не вжито протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 – не здійснюється температурний скринінг на вході до установи; в місцях загального користування відсутні антисептичні/дезінфекційні засоби; не визначено алгоритму дій при появі у підопічних симптомів коронавірусної інфекції; відсутній запас засобів індивідуального захисту та визначене місце для їх збору. Не забезпечено утилізацію медичних приладів. Під час візиту виявлено пошкоджений ртутний термометр, який певний час зберігався в шафі кімнати, де підопічні харчуються. Не дотримано державних соціальних нормативів у сфері реабілітації осіб з інвалідністю. В медичних книжках персоналу прострочено термін проходження медичних оглядів.

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані звіти з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень до Київської міської державної адміністрації, керівництва установи та Міністерства соціальної політики України для інформування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*