Результати моніторингового візиту до КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради

Результати моніторингового візиту до КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради. ку михайлівський пні зор, моніторинговий візит, порушення, підопічний, інвалідність

Результати моніторингового візиту до КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради. ку михайлівський пні зор, моніторинговий візит, порушення, підопічний, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Ірина Карпенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Сергій Бізденежний за участі громадського монітора Юрія Піки було здійснено моніторинговий візит до КУ «Михайлівський ПНІ» Запорізької обласної ради.

КУ «Михайлівський ПНІ» ЗОР є стаціонарним інтернатним закладом для соціального захисту, який був утворений для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в інтернаті (далі – підопічні).

Моніторингова група ознайомилися з умовами перебування підопічних та медичною документацією. Також було проведено ряд конфіденційних опитувань мешканців різних відділень.

Планова кількість ліжко-місць закладу становить 275, фактична наповненість – 270 осіб з них осіб з інвалідністю 243 особи.

Під час моніторингового візиту було виявлено наступні порушення. Підопічні не отримують медичну допомогу відповідно до стандартів лікування даного закладу. У зв’язку з повною відсутністю нейролептиків та протисудомних препаратів в установі, психічний стан хворих порушено, дестабілізовано, більшість підопічних в агресивному стані чинять членоушкодження стосовно один одного, а іноді й стосовно персоналу.

Були виявлені випадки порушення права підопічних на приватність, а саме: відсутність навісу в душовій, недообладнання кімнат особистими приліжковими тумбами. Усі спальні ліжка підопічних в тому числі і лежачих не укомплектовані відповідними ортопедичними матрацами. Тому вони вимушені використовувати тверді, збиті ватяні матраци, які вже давно прийшли в негідність.

Наявність продуктів харчування із простроченим терміном вжитку: дві холодильні камери з простроченою замороженою куркою, яка була виготовлена в лютому 2020 року і термін придатності якої збіг на початку і в середині лютого 2021 року, «найсвіжіша» курятина мала строк придатності до 24.02.2021 р.; також були наявні порушення у зберігання продуктів харчування, відповідно до заявлених умов зберігання виробником.

Окремими недоліками також були формальний підхід у веденні Журналу здоров’я працівників кухні, порушення правил обробки кварцових ламп після проведення кварцування, відсутність журналу кварцування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*