Результати моніторингового візиту до Нижнянського обласного психоневрологічного інтернату Луганської області

Результати моніторингового візиту до Нижнянського обласного психоневрологічного інтернату Луганської області. нижнянський обласний психоневрологічний інтернат, заклад, моніторинговий візит, недолік, інвалідність

Результати моніторингового візиту до Нижнянського обласного психоневрологічного інтернату Луганської області. нижнянський обласний психоневрологічний інтернат, заклад, моніторинговий візит, недолік, інвалідність

Моніторинговою групою Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі Представника Уповноваженого Костянтина Чернікова, заступника начальника Управління Олександра Дубіни, головного спеціаліста Управління Антона Петрова здійснено моніторинговий візит національного превентивного механізму до Нижнянського психоневрологічного інтернату Луганської області.

Під час моніторингового візиту встановлено, що заклад пристосований для тимчасового або постійного проживання осіб зі стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів. На день візиту в закладі перебувало 143 мешканця, при потужності 155 місць.

Територія закладу охайна та доглянута, в наявності лавки, альтанки для прогулянок мешканців інтернату, покрівля та фасади будівель відремонтовані, вікна замінені на пластикові. Створені необхідні умови для вільного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних осіб, а саме наявні пандуси на вході до житлових корпусів. Умови проживання у даному закладі є задовільними. Персоналом закладу забезпечується чистота в житлових кімнатах, постільна білизна, рушники, одяг персоналізовані, випрані та чисті.

Разом з тим, під час моніторингового візиту було виявлено ряд недоліків: площа не всіх житлових кімнат відповідає нормам розміщення мешканців. Паспорти 6 мешканців закладу понад 6 місяців перебувають у територіальному підрозділі ДМС готові до видачі.

На території закладу ведеться відеонагляд, оголошення щодо цього відсутні. Вивченням особових справ мешканців встановлено відсутність згоди опікуна на проживання в інтернаті недієздатної особи та виявлено паспорт мешканця в який не вклеєно фотографію по досягненню 45 – річного віку з листопада 2022 року.

Перевіркою індивідуальних планів реабілітації мешканців з групою інвалідності встановлено 35 ІПР, які підлягають поновленню з червня, липня 2021 року. В ході інтерв’ю з мешканцями закладу з’ясовано, що не всі житлові приміщенням обладнані кнопками виклику персоналу, альтернативний спосіб зв’язку – дзвінок, електронний дзвінок, відсутні.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано відповідні акти реагування до органів державної влади для усунення виявлених порушень.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*