Результати моніторингового візиту до Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру на Тернопільщині

Результати моніторингового візиту до Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру на Тернопільщині. теребовлянський навчально-реабілітаційний центр, моніторинговий візит, особливими освітніми потребами, порушення, інвалідність

Результати моніторингового візиту до Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру на Тернопільщині. теребовлянський навчально-реабілітаційний центр, моніторинговий візит, особливими освітніми потребами, порушення, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимир Воловник та громадський монітор Андрій Крижанівський в рамках національного превентивного механізму здійснили моніторинг дотримання прав дітей у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі обласної ради.

Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр є спеціальним загальноосвітнім навчальним закладом I-III ступенів для дітей, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, який забезпечує реалізацію права на здобуття освіти певного рівня дітьми з особливими освітніми потребами, здійснює заходи щодо їх комплексної реабілітації, соціальної адаптації і професійної орієнтації та підготовки, забезпечує проживання та утримання за рахунок держави.

Майновий комплекс Центру включає будівлі з навчальним і спальним приміщеннями, двома майстернями, їдальнею, ізолятором та складські приміщення і котельню.

Навчально-виховний та реабілітаційні процеси забезпечують 108 працівників, з яких 72 педагогічні та 36 осіб адміністративно-господарського персоналу.

На день моніторингу у Центрі навчаються та проходять реабілітацію 130 дітей, серед яких 57 – з інвалідністю, 5 – діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, 1 – із сім’ї внутрішньо переміщених осіб.

Вихованцям створені належні умови для навчання та проживання. Навчальний корпус обладнаний 20 класними кімнатами, серед яких 4 предметних кабінети з комп’ютерним класом, є бібліотека з книжковим фондом 19219 книг, в т.ч. 12607 – художньої літератури. У Центрі функціонують 24 гуртки та секції художньо-естетичного, еколого-натуралістичного та інших напрямків, до яких залучено загалом 128 учнів. Вихованці Центру брали участь в обласних змаганнях з шашок, шахів, у чемпіонаті України з дзюдо та кубку України з вільної та греко-римської боротьби серед спортсменів з порушенням слуху, на яких займали призові місця.

Спальні кімнати обладнані всіма необхідними меблями, зроблено ремонт в житлових приміщеннях. Проте, житлова площа в кімнатах не відповідає встановленим нормативам на одну особу, всупереч вимогам чинного законодавства використовуються двоповерхові ліжка.

Медичне обслуговування вихованців забезпечують лікар-педіатр та 3 медичних сестри, функціонують фізіотерапевтичний кабінет та ароматерапії, зал лікувальної фізкультури. Вихованцям пільгових категорій адміністрацією закладу забезпечено проходження медичних оглядів, у медичних картках дітей з інвалідністю наявні індивідуальні програми реабілітації з передбаченими у них заходами.

Учнів забезпечено п’ятиразовим харчуванням у їдальні закладу, розрахованій на 130 місць, яке організовано у дві зміни.

Конституцією України та Конвенцією про права дітей на державу покладено обов’язок вживати всіх необхідних заходів, щоб шкільна дисципліна була забезпечена методами, що ґрунтуються на повазі до людської гідності дитини. Всупереч цим положенням, у чинних посадових інструкціях керівництва Центру передбачено право притягувати учнів за скоєні проступки до дисциплінарної відповідальності.

Вивченням стану навчального процесу встановлено неналежне оформлення окремими вчителями класних журналів, в яких по закінченні уроку не вказується інформація про відвідування, оцінювання, тему заняття.

Виявлені в ході моніторингового візиту порушення доведені до відома керівництва навчального закладу. За результатами візиту готується звіт та будуть направлені відповідні акти реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*