Результати моніторингу дотримання прав підопічних Зяньковецького психоневрологічного інтернату

Результати моніторингу дотримання прав підопічних Зяньковецького психоневрологічного інтернату. зяньковецький психоневрологічний інтернат, догляд, моніторинговий візит, порушення, інвалідність

Результати моніторингу дотримання прав підопічних Зяньковецького психоневрологічного інтернату. зяньковецький психоневрологічний інтернат, догляд, моніторинговий візит, порушення, інвалідністьПрацівниками регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою, Оксаною Шейгец та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Ольгою Осередчук здійснено повторний моніторинговий візит до Зянковецького психоневрологічного інтернату на Хмельниччині.

Під час візиту здійснювався моніторинг стану дотримання прав підопічних та перевірявся стан виконання рекомендацій, наданих за наслідками попереднього візиту, проведеного у 2017 році.

На день візиту в закладі, який розрахований на проживання 160 підопічних, проживало 157 підопічних, серед яких 12 недієздатних.

Моніторингова група відзначила, що порушення та недоліки в роботі закладу, про які було зазначено за наслідками попереднього моніторингу, частково усунуто. Зокрема, відремонтовано туалетні кімнати та лазню, встановлені перегородки в них для забезпечення приватності, пандус до житлового корпусу № 1 обладнано поручнями, з підопічними укладено договори про зберігання коштів, покращено стан зберігання та кількість робочого інвентарю перукаря, проведена заміна пошкодженого посуду, забезпечено наявність добових проб страв. В інтернаті забезпечено чотириразове харчування, скарг на якість харчування від підопічних не надходило. В житлових корпусах чисто, кімнати відремонтовано.

Результати моніторингу дотримання прав підопічних Зяньковецького психоневрологічного інтернату. зяньковецький психоневрологічний інтернат, догляд, моніторинговий візит, порушення, інвалідність

Однак до цього часу в інтернаті не запроваджено диференціації догляду, не створені відділення інтенсивного догляду, соціально-медичної корекції, соціальної реабілітації, підтриманого проживання, паліативного/хоспісного догляду. На даний час планується облаштування відділення підтриманого проживання в окремому корпусі. Залишається не вирішеним питання забезпечення підопічним можливості вільного користування власними речами, оскільки в деяких кімнатах взагалі відсутні тумбочки та шафи, а решта кімнат забезпечена ним лише частково. Є житлові кімнати, у яких ліжка підопічних розміщено впритул через порушення норми житлової площі на одну особу. Заміну старих ліжок із панцерною сіткою проведено лише частково.

Моніторингова група також звернула увагу на порушення права осіб з інвалідністю на реабілітацію: 42 підопічних не забезпечено повною мірою технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення (функціональними ліжками, туалетними стільцями, столиками приліжковими, протипролежневими матрацами, ортопедичним взуттям та ін.). Не забезпечено безбар’єрний простір для осіб, які пересуваються на кріслах колісних в корпусі № 1, дверні прорізи мають пороги і перепади, що є перешкодою для користувачів візків.

Результати моніторингу дотримання прав підопічних Зяньковецького психоневрологічного інтернату. зяньковецький психоневрологічний інтернат, догляд, моніторинговий візит, порушення, інвалідність

Встановлено порушення права на охорону здоров’я: порушено термін огляду лікарсько-консультативною комісією за участю лікаря-психіатра з метою розв’язання питання щодо доцільності подальшого перебування підопічних в інтернаті, який повинен проводитись не менше ніж один раз на рік. Останній медичний огляд підопічних спеціалістами проводився в закладі в листопаді-грудні 2019 року. Також виявлені порушення при веденні медичної документації, зокрема в журнал травматизму не у всіх випадках вносяться записи щодо отриманих підопічними травм, відсутні відповідні записи щодо отриманої травми в історії хвороби.

Також були виявлені інші порушення: відсутність перспективного меню, неналежний контроль за якістю страв, які видаються підопічним; відсутність фіксації проведення температурного скринінгу працівникам закладу з початку місяця.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування до Хмельницької обласної державної адміністрації та керівника закладу.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*