Результати моніторингу стану забезпечення прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на отримання транспортних послуг

Результати моніторингу стану забезпечення прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на отримання транспортних послуг. забезпечення, моніторинг, перевезення, транспортна послуга, інвалідність, hand, finger

Протягом травня-червня 2021 року заступником начальника відділу права на соціальний захист Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Юрієм Бабенком здійснено безвиїзний моніторинг стану забезпечення прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату та органів зору на отримання протягом 2018-2020 років транспортних послуг через спеціально створені служби перевезень, соціальне таксі, що функціонують при органах місцевого, у тому числі в умовах карантину.

Об’єктами моніторингу були Міністерство соціальної політики України обласні, Київська міська державні адміністрації, територіальні громади.

За результатами опрацювання отриманої від об’єктів моніторингу інформації виявлено низку порушень прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату та органів зору на отримання відповідних транспортних послуг, зокрема це стосуються:

  • стану функціонування в регіонах спеціальних служб перевезень (соціального таксі), у тому числі в період дії жорсткого карантину 2020-2021 років;
  • не належного виконання обласними, Київською міською державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування пункту 13 Плану заходів щодо підтримки осіб з інвалідністю на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та посилених протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, мінімізації її наслідків, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 338-р;
  • формальної діяльності диспетчерських служб для замовлення відповідної транспортної послуги;
  • відсутності можливості онлайн замовлення особою транспортної послуги;
  • не належної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед осіб з інвалідністю стосовно функціонування транспортних служб та механізму реалізації їх права на отримання відповідних послуг;
  • не надання транспортних послуг особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які мають порушення органів зору.

Інші недоліки щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату та органів зору на отримання транспортних послуг.

Варто зазначити, що в ході підготовки звіту, Мінсоцполітики розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 189», яким вноситься низка змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, зокрема щодо поширення дії цього Порядку на осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушенням зору, інтелектуальними та психічними порушеннями.

Під час опрацювання цього проєкту постанови, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було надано пропозиції щодо необхідності доповнення переліку умов забезпечення виконавчих органів рад спеціально обладнаними автомобілями новою умовою про обов’язкову наявність диспетчерської служби або спеціальної телефонної лінії, онлайн сервісу для замовлення особою послуги з перевезення.

Вказані вище пропозиції Уповноваженого враховані Мінсоцполітики. Результати моніторингу відображенні у звіті, копія якого разом із відповідними актами реагування будуть направлені Міністерству соціальної політики України, Міністерству охорони здоров’я України та головам обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Інфографіку щодо кількості осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату та органів зору, служби перевезень, соціального таксі, які функціонують при органах місцевого самоврядування, а також наданих протягом 2018-2021 років транспортних послуг наведено у додатках.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Одна репліка к “Результати моніторингу стану забезпечення прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на отримання транспортних послуг”

  1. “Соціальне таксі” – це “розкішь”, якою мери міст не переймаються…з 2015 року мали з колишнім мером листування, а тепер просимо нинішнього, але на уселякі звбвганки здорових гроши знаходяться, а на необхідне для інвалідів немає…так і живемо….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*