Результати моніторингу забезпечення соціального захисту та надання реабілітаційних послуг цивільним особам, які зазнали поранень та інших ушкоджень здоровʼя, отриманих під час проведення АТО/ООС

Результати моніторингу забезпечення соціального захисту та надання реабілітаційних послуг цивільним особам, які зазнали поранень та інших ушкоджень здоровʼя, отриманих під час проведення АТО/ООС. ато/оос, моніторинг, поранення, реабілітаційні послуги, інвалідність, hand, finger

За результатами безвиїзної перевірки забезпечення Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями права на соціальний захист та отримання реабілітаційних послуг цивільними особами, які зазнали поранень та інших ушкоджень здоровʼя, отриманих під час проведення АТО/ООС, встановлено, що за весь період збройного конфлікту до закладів охорони здоров’я у Донецькій та Луганській областях за медичною допомогою у зв’язку з пораненнями або іншими ушкодженнями здоров’я, отриманими під час проведення АТО/ООС, звернулось 1652 постраждалих осіб, з них: у Донецькій області – 1142 особи, у тому числі 48 дітей; 116 особам встановлено інвалідність; у Луганській області – 510 осіб, у тому числі 19 дітей; 29 особам встановлено інвалідність.

На момент перевірки в органах соціального захисту населення Донецької області на обліку перебуває 49 осіб з інвалідністю, яким відповідно до пункту 4 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Закон № 3551) встановлено статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Із загальної кількості осіб, що перебувають на обліку, 17 осіб потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, 9 осіб – санаторно-курортного лікування, з них у поточному році 5 осіб забезпечено санаторно-курортним лікуванням.

На обліку в органах соціального захисту населення Луганської області перебуває 25 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Одна особа потребує забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, а саме протипролежневою подушкою. 10 осіб зазначеної категорії перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, з них 4 особи забезпечено у поточному році санаторно-курортним лікуванням.

Всім особам з інвалідністю внаслідок війни, що перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, призначено пільги, передбачені Законом № 3551.

Як свідчить моніторинг, на сьогодні пільги та реабілітаційні послуги отримують лише цивільні особи, яким встановлено статус особи з інвалідністю внаслідок війни, інші цивільні особи, які зазнали поранень чи ушкоджень здоров’я внаслідок воєнних дій, проте, їм не було встановлено групу інвалідності, залишаються без належного соціального захисту.

Зважаючи на те, що питання соціального захисту усіх осіб, з числа цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту потребує законодавчого врегулювання Уповноважений продовжуватиме привертати увагу органів державної влади на якнайшвидшому його вирішенні.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*