Рибак заявив про посилення захисту осіб з інвалідністю

Рибак заявив про посилення захисту осіб з інвалідністю. доступність, парламент, паспортизація, штраф, інвалідність, cartoon, design, graphic, illustration, poster, vector, typography, vector graphics, abstract, clipart. A drawing of a face

Рибак заявив про посилення захисту осіб з інвалідністю. доступність, парламент, паспортизація, штраф, інвалідністьНа цьому тижні до порядку денного пленарних засідань на розгляд парламенту внесено Законопроект №6536, яким передбачено посилення вимог до власників будівель і споруд щодо забезпечення всеосяжного доступу осіб з інвалідністю. Зокрема, це стосується громадських та житлових приміщень, під’їздів та об’єктів комунальної власності.

Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак.

– Ми повинні посилювати захист осіб з інвалідністю, – заявляє парламентар. – На сьогоднішній день зазначена вимога існує в Законі «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», яким заборонені планування та забудова населених пунктів, формування мікрорайонів, проектування, будівництво та реконструкція об’єктів фізичного оточення без пристосування для використання особами з інвалідністю. Але через те, що в більшості нормативно-правових актів з питань архітектурної діяльності та будівництва недостатньо чітко викладено положення щодо необхідності врахування потреб осіб з інвалідністю, значна частина будівель, споруд та об’єктів досі залишаються не пристосованими до їх потреб. А відповідні положення законодавства та державні будівельні норми містять лише певний комплекс відповідних вимог і стосуються тільки нового будівництва, капітального ремонту та реконструкції.

– У зв’язку із цим виникла необхідність посилення вимоги діючого Закону та виконання відповідних норм у будівельній, містобудівній та архітектурній діяльності.

– Відповідно до Законопроекту № 6536 власники будівель і споруд будуть зобов’язані проводити паспортизацію щодо доступності осіб з інвалідністю, адже цим документом вводяться штрафи – до 700 неоподаткованих мінімумів за порушення законодавства під час планування та забудови території з огляду на доступність для маломобільної категорії громадян. Важливо, що представників осіб з інвалідністю планується залучати до розробки документації містобудування, задля забезпечення зручних і комфортних умов доступності.

– Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» завжди підтримує всі законодавчі акти, спрямовані на соціальний захист, адаптацію та інклюзію осіб з інвалідністю в українське суспільство. Тож сподіваюся на розуміння всіх колег та підтримку Законопроекту №6536 більшістю голосів у залі ВР.

BukNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*