Роботодавці та держава повинні разом вирішувати проблему працевлаштування інвалідів

Роботодавці та держава повинні разом вирішувати проблему працевлаштування інвалідів. обмеженими можливостями, працевлаштування, роботодавець, трудова діяльність, інвалід, clipart, abstract, design, screenshot, typography, graphic, text, logo, font, illustration. A drawing of a face

Роботодавці та держава повинні разом вирішувати проблему працевлаштування інвалідів. обмеженими можливостями, працевлаштування, роботодавець, трудова діяльність, інвалідСьогодні різко загострилася проблема працевлаштування і підтримки зайнятості інвалідів. В умовах ринкової економіки статус особистості значною мірою визначається матеріальною незалежністю і можливістю самозабезпечення людини. Виходячи з цих позицій очевидно, що трудова діяльність стає на чільне взаємин членів суспільства. Однак інвалід має в порівнянні зі здоровою людиною обмеженою можливістю працювати, при цьому в умовах ринкової економіки він повинен бути конкурентоспроможним.

У зв’язку з цим у Конфедерації роботодавців України вважають за доцільне сформувати таку систему працевлаштування інвалідів, коли на паритетних засадах будуть враховані інтереси суспільства, інвалідів, роботодавців. Це стає можливим при поєднанні таких факторів, як:

  • соціально-психологічна позитивна орієнтація на трудову діяльність як з боку самих інвалідів, так і з боку здорових членів суспільства;
  • правове регулювання працевлаштування інвалідів;
  • нормативне регулювання взаємовідносин: органів соціального захисту та охорони здоров’я, навчальних закладів по профпідготовці інвалідів, бірж праці, підприємств та інших роботодавців.

Професійне навчання для інвалідів – це підвищення їх соціального статусу та рівня доходів, розвиток навичок і вміння працювати, нормальна інтеграція. Для суспільства професійне навчання – це зниження напруженості на ринку праці, підвищення суспільної продуктивності, розв’язання соціальних проблем людей з обмеженими можливостями. Професійна підготовка або перепідготовка інвалідів повинна здійснюватися з урахуванням медичних показань і протипоказань для подальшої трудової діяльності. Вибір форм та методів професійної підготовки проводитись згідно з висновками медико-соціальної експертизної експертизи.

Нагадаємо, що професійне навчання є одним із заходів професійної реабілітації Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, яка передбачає навчання конкурентоспроможним професіям та спеціальностям для осіб з обмеженими фізичними можливостями у вищих та професійно-технічних навчальних закладах відповідно до попиту, регіональних ринків з урахуванням особливих потреб таких осіб.

Працевлаштування інвалідів в умовах ринкової економіки в правовій державі має базуватися на загальних принципах реабілітації та соціальної політики щодо інвалідів. Забезпечення зайнятості інвалідів – це проблема держави, яка повинна сприяти створенню робочих місць. У зв’язку з цим у Конфедерації роботодавців України вважають за доцільне на всіх рівнях управління (державному, регіональному, муніципальному) робити все можливе для сприяння професійній реабілітації та зайнятості інвалідів, а саме:

  • розробляти і впроваджувати цільові програми;
  • контролювати виконання цільових програм;
  • сприяти діяльності державних служб зайнятості та реабілітації інвалідів з подальшим їх працевлаштуванням;
  • впроваджувати програми, які стимулювали створення нових робочих місць для людей з обмеженими можливостями.

Конфедерація роботодавців України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*