Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці (ВІДЕО)

Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці (ВІДЕО). дніпропетровщина, мсек, ветеран ато, кримінальне провадження, інвалідність, tree, person, outdoor, clothing, smile, woman, man, human face, standing, people. A group of people standing next to a person

Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці. дніпропетровщина, мсек, ветеран ато, кримінальне провадження, інвалідністьСкріншот відео

На Дніпропетровщині ветерани АТО скаржаться, що їх незаконно позбавляють статусу інвалідів. Ба більше – їх підозрюють у змові з членами експертної комісії, яка ці статуси призначала, нібито, також протизаконно. Аби довести, що вони втратили здоров’я на війні, ветерани планували їхати до столиці, щоб пройти центральну медкомісію. Але не можуть цього зробити через бюрократію. В ситуації розбиралася Наталія Світлова.

47-річний Костянтин Треско – один із бійців, якого цьогоріч позбавили групи інвалідності. Такий статус боєць 17-ї танкової бригади отримав унаслідок сильної контузії під Троїцьким на Луганщині, після чого його демобілізували.

“Два роки у мене була група інвалідності, а в цьому році рішенням четвертого МСЕК з мене просто зняли групу. Піти у вищий МСЕК міста Києва я не можу, тому що немає моєї особової справи”, – пояснює ветеран АТО.

З’ясувалося, що документи Костянтина – серед медичних справ 11 учасників бойових дій на Донбасі, які центр медико-соціальної експертизи – скорочено МСЕК – спрямував до прокуратури. З такою самою проблемою зіткнувся і Денис Золотарьов – боєць батальйону “Кривбас”. Він отримав інвалідність після поранень під Іловайськом і Дебальцевим. У прокуратурі вважають, що статус інваліда йому присвоїли незаконно.

“Я не розумію. Я воював за свою країну і зараз я повинен доводити. Ну, якщо Київ підтвердив мені групу інвалідності – це верховна інстанція”, – обурюється чоловік.

“Громадянин безпідставно отримав державну допомогу в розмірі понад 185 тисяч грн. На цьому етапі перевіряються інші факти правопорушення, встановлюється точна кількість виданих довідок, сума збитків. Та причетні до злочину особи”, – пояснює речниця прокуратури Дніпропетровської області Ліна Зенова.

У зловживанні службовим становищем, що завдало збитків державі, правоохоронці підозрюють колишню голову медико-соціальної експертної комісії. Її звільнили з роботи після скандалу між ветеранами АТО та головним лікарем.

“У чому ж мене звинувачують? Може, це звучить дивно, але це так, що я, будучи головою комісії, в інтересах Золотарьова, щоб він отримав соціальні виплати від Збройних сил, визначила йому групу інвалідності. І ця група інвалідності, нібито, визначена неправильно”, – каже колишня голова МСЕК №5 Тетяна Лук’янченко.

“Неправильно встановлені групи інвалідності. Це прокуратура порушила. Давайте не будемо про це говорити”, – каже головний лікар обласного клінічного центру медико-соціальної експертизи Віктор Концур.

Усі ветерани АТО, імена яких фігурують у кримінальній справі, мають намір пройти медкомісію і підтвердити статус інвалідів війни в Києві. Проте є перешкода – подавати медичні документи учасник АТО має право лише обласний в медцентр, а в них документи вилучили в межах кримінального провадження.

Наталія Світлова, Олександр Пронський

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*