Стикаються з дискримінацією та голодують — як виживають в Україні люди з інвалідністю

Стикаються з дискримінацією та голодують — як виживають в Україні люди з інвалідністю. оон, дискримінація, документ, пандемія, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Приблизно 15% людей у світі живуть з інвалідністю та щодня стикаються з дискримінацією. Представники Організації Об’єднаних Націй заявляють, що такі проблеми є і в Україні. В ООН запропонували свою стратегію щодо подолання викликів, інформує “Дом“.

У світі близько 1 млрд людей з інвалідністю. В Україні їх 2,7 млн. Нерідко фізичні обмеження не дають змоги цим людям відвідувати громадські установи, користуватися транспортом, для них не облаштована інфраструктура.

“Люди з інвалідністю відчувають серйозну дискримінацію. Я знаю історії, де люди встановлюють пандус собі в будинку, на прибудинковій території. Після чого мешканці під’їзду просто спускали їм колеса, щоб вони не мали змоги виїхати з дому”, — каже багаторазовий призер параолімпійських ігор з плавання Антон Коль.

Крім того, багато таких людей, за даними ООН, перебувають на межі бідності.

“Кожна 7-а людина — це людина з інвалідністю. Звертаю також увагу на дані ООН про те, що 46% людей похилого віку 60 років і старших — це люди з інвалідністю. За даними ЮНІСЕФ, 10 млн людей в Україні недоїдають. Абсолютна більшість — це люди з інвалідністю”, — констатує голова Національної асамблеї людей з інвалідністю України, президент Національного комітету спорту людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

Ще більше ускладнила ситуацію пандемія COVID-19. Багато людей з інвалідністю втратили доступ до найважливішого — роботи та медицини. Для того, щоб подолати нові виклики, в ООН розробили спеціальний документ.

“Особливо зараз я хотіла б наголосити на тому документі, який був створений системою ООН в Україні. Це, так би мовити, — збірка політик та правил, рекомендацій. Ті рекомендації, які мають бути реалізовані органами влади. Це такий аналітичний короткий перелік питань. І 13 грудня ми хотіли б запустити онлайн цей проект та цей документ”, — зазначила координаторка системи ООН в Україні, координаторка з гуманітарних питань Оснат Лубрані.

Торік велику розмову про безбар’єрність розпочала перша леді України Олена Зеленська. Від українців уже надійшло 37 тис. пропозицій. Наразі ж в уряді розробляють стратегію безбар’єрного простору для України. До процесу підключилися 15 міністерств та громадські організації.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*