У Калуській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів №2 на Івано-Франківщині порушуються права дітей на приватність

У Калуській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів №2 на Івано-Франківщині порушуються права дітей на приватність. калуш, моніторинг, приватність, школа-інтернат, інвалідність, grass, tree, outdoor, window, house, building, plant, door. A house with trees in the background

У Калуській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів №2 на Івано-Франківщині порушуються права дітей на приватність. калуш, моніторинг, приватність, школа-інтернат, інвалідність

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого та регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області і громадського монітора здійснили візит без попередження до Калуської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів №2 Івано-Франківської обласної ради .

У школі навчаються 67 дітей із інвалідністю із зниженим рівнем слуху й усі забезпечені слуховими апаратами. Діти привітні, легко йдуть на контакт. Беруть активну участь у конкурсах, культурно-дозвільних та спортивних заходах. Так, завдяки тісній співпраці з Івано-Франківською обласною дитячо-юнацькою спортивною школою інвалідів учні школи є учасниками командна чемпіонатах України з футзалу та футболу.

В закладі проводяться корекційно–розвиткові заняття, спрямовані на вирішення специфічних завдань, зумовлених особистостями розвитку учнів, і реалізуються через такі навчальні предмети, як розвиток слухового сприймання та формування вимови, ритміка, українська жестова мова.

У закладі організовано допрофільну підготовку за технологічним напрямом. Учні старших класів вивчають «Автосправу» за програмою підготовки водіїв категорії «А» і «В» та освоюють спеціальність «Монтажник–гіпсокартонних конструкцій» на базі Калуського вищого професійного училища №7.

Однак, у школі-інтернаті виявлені порушення права на приватність. Діти проживають у прохідних житлових кімнатах, де ліжка розміщені впритул, а жодна санітарна кімната не зачиняється зсередини.

Оскільки корпуси закладу знаходяться по обидві сторони проїжджої частини вулиці Степана Бандери, діти щоденно по 4-6 разів на день переходять дорогу регіонального значення, на якій недостатньо видно дорожню розмітку пішохідного переходу, що може бути небезпечним для життя та здоров’я дітей, при переході вулиці.

За наслідками візиту директору навчального закладу повідомлено про виявленні недоліки, наголошено на необхідності їх усунення та заначено, що за результатами моніторингу буде складено відповідний звіт, де знайдуть відображення усі позитивні аспекти та недоліки, виявлені моніторами.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*