У Львові найчастіше дискримінують людей з інвалідністю, – експерти (ВІДЕО)

У Львові найчастіше дискримінують людей з інвалідністю, – експерти (ВІДЕО). львів, дискримінація, пресконференція, проєкт, інвалідність

У Львові найчастіше дискримінують людей з інвалідністю, – експерти. львів, дискримінація, пресконференція, проєкт, інвалідність

Ознаки, за якими дискримінують, різні у кожному регіоні України, запевняють правники.

У Львові найбільша частина випадків дискримінації стосується людей з інвалідністю. Часто це випадки непрямої дискримінації. Ситуації, коли рішення чи дії дискримінують не напряму, а впливають на категорію осіб і містять ознаки дискримінації. Архітектурні перепланування та реконструкції не враховують потреб людей з інвалідністю.

Про це розповіли експерти проєкту «Просування європейських принципів толерантності та недискримінації в повсякденне життя української громади» під час пресконференції у Львівському пресклубі.

– Над проєктом ми працювали останні 8 місяців. Його підтримав відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Захист прав людини безпосередньо пов’язаний із протидією дискримінації. Впродовж періоду реалізації проєкту було проведено 8 тренінгів для громадянського суспільства, громадських організацій журналістів тощо. У тренінгах взяли участь понад 200 осіб. Також створено 2 відеофільми, які стосуються толерантності. Чим країна толерантніша, тим вона успішніша та розвиненіша, – розповідає Віталій Разік, керівник проекту, директор РГБФ «Право і Демократія»;

Є різні форми дискримінації: пряма, непряма, пособництво в дискримінації, підбурювання та утиск. Як стверджує керівник проєкту, під час моніторингу з’ясували, які напрямки прав людини найчастіше порушують в Україні. Першочерговими виявилися права внутрішньо переміщених осіб, питання етнічної належності, статі та інвалідності.

– Правове регулювання запобігання дискримінації існує в Україні недавно. У відповідному законі є визначення дискримінації, правові засади запобігання, форми дискримінації тощо. До захищених ознак належать колір шкіри, політичні, релігійні переконання, стать, вік і т.д. Під час спілкування із студентами актуальними були питання расової дискримінації, дискримінації через національну належність. Добре, що закон передбачає можливість проведення правової експертизи нормативно-правових актів на ознаки дискримінації. Можна ще на етапі розробки актів запобігати проявам дискримінації, – пояснює Андрій Бурий, правовий консультант проекту, адвокат, голова правління РГБФ «Право і Демократія».

Адвокат закликає не бути пасивними, коли відбуваються прояви дискримінації і звертатися до відповідних органів влади, уповноваженого Верховної Ради з прав людини, органів самоврядування тощо. Якщо є бездіяльність у розгляді цих справ, то громадяни можуть звернутися до суду. За словами Андрія Бурого, законодавство дозволяє громадським організація брати участь у запобіганні дискримінації.

https://www.facebook.com/pressclublviv/videos/2676688415748336/

 

Прес-клуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*