У Рівному люди з особливими потребами зможуть обирати собі помічників. Офіційно

У Рівному люди з особливими потребами зможуть обирати собі помічників. Офіційно. рівне, опікунська рада, положення, помічник, інвалідність, person, car, outdoor, tire, auto part, camera, synthetic rubber, wheel, close. A close up of a person driving a car

Положення про порядок призначення помічників затвердив міськвиконком

Помічник за людину з інвалідністю зможе

отримувати пенсію, аліменти, зарплату, поштову кореспонденцію. Він допомагатиме їй у побуті, представлятиме в органах влади.

Начальник міського управління праці та соцзахисту Рівного Віра Мельник пояснила, що раніше положення про помічників у місті не затверджували, бо за цим ніхто не звертався:

Законодавство передбачає дієздатним особам, які самі фізично не можуть здійснювати певні вчинки, призначати помічника. Але у нас не було такої потреби, бо ніхто не звертався.

Зараз – перше звернення – там, де двоє інвалідів одружувалися. Вони вже розлучилися і пан Островський звернувся, що він хоче мати офіційно помічника.

Ми розробили положення, журнал для реєстрації посвідчень.

Розглядатиме питання про призначення помічника опікунська рада. А звернутися за цим із заявою-проханням має людина з інвалідністю. Призначатиме опікуна за поданням опікунської ради своїм розпорядженням міський голова. Помічнику видаватимуть відповідне посвідчення, яке реєструватимуть у спеціальному журналі. За послуги помічника людині з інвалідністю доведеться платити. Умови оплати визначатимуться домовленістю сторін.

Мирослава Опанасик

«Радіо ТРЕК»

Одна репліка к “У Рівному люди з особливими потребами зможуть обирати собі помічників. Офіційно”

  1. Сергій Станіславчук :

    Я Станіславчук Сергій Васильович1957р.н. є інвалідом 1-ї групи після інсульту, потребую допомоги в питаннях реабілітації та вирішенні побутових питань(прогулянки на повітрі тощо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*