У Софіївській виправній колонії на Дніпропетровщині порушуються права засуджених з інвалідністю

У Софіївській виправній колонії на Дніпропетровщині порушуються права засуджених з інвалідністю. іпр, софіївська виправна колонія, візит, засуджений, інвалідність, person, feet, indoor, floor, legs, footwear, sandal, limb, toe, barefoot. A person sitting on a chair

У Софіївській виправній колонії на Дніпропетровщині порушуються права засуджених з інвалідністю. іпр, софіївська виправна колонія, візит, засуджений, інвалідністьПід час моніторингового візиту до Державної установи «Софіївська виправна колонія (№45)» працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадського монітора встановлено факти порушення прав людей з інвалідністю.

У зв’язку з тим, що не визначено порядок взаємодії і прийому таких осіб, не всі засуджені з ампутаціями забезпечені технічними засобами реабілітації (милицями, візками, ходунками).

Не виконуються рекомендації МСЕК, надані в індивідуальних програмах реабілітації і не дотримуються терміни їх поновлення. Як приклад засудженому, який прибув до установи у 2015 році, в його ІПР було рекомендовано забезпечення кріслом колісним, проте на день візиту він не був забезпечений засобом реабілітації з 2015 року. У іншого засудженого з ампутацією нижніх кінцівок взагалі відсутня ІПР і будь-які засоби реабілітації.

У штаті відсутні посади санітарів, тому постійний догляд за особами з інвалідністю, які того потребують, здійснюють інші засуджені.

Медичний персонал закладу виконує свою роботу неналежно. Не проводить роботу з індивідуальними планами реабілітації, не веде журнал амбулаторного нагляду. З 260 засуджених 105 має інвалідність, проте лише 41 з них отримує будь-які соціальні виплати. Це призводить до того, що засуджені не можуть придбати собі необхідні ліки, вироби медичного призначення, продукти харчування.

Під час етапування осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги (госпіталізації) в заклади охорони здоров’я, медпрацівники відмовляються їх супроводжувати, що може призвести до ненадання їм вчасної медичної допомоги.

Медичним персоналом в приміщеннях установи не здійснюються комплексні санітарно-гігієнічні заходи.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*