У травні за порушення законодавства з питань працевлаштування осіб з інвалідністю адміністративна відповідальність загрожує 19 керівникам суб’єктів господарювання

У травні за порушення законодавства з питань працевлаштування осіб з інвалідністю адміністративна відповідальність загрожує 19 керівникам суб’єктів господарювання. держпраці, черкащина, перевірка, працевлаштування, інвалідність, hand, finger

Черкащина. Одним з напрямів роботи Управління є здійснення державного контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Фахівці Управління планово здійснюють перевірки суб’єктів господарювання щодо додержання ними трудового законодавства, зокрема, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Так, протягом травня 2019 року інспекторами праці проведено 18 планових та 37 позапланових перевірок щодо додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

За результатами перевірок встановлено, що вимоги Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» порушили 24 суб’єкти господарювання. Так, зокрема, ТОВ «Академія лазерної медицини», ТОВ «Покров Буд», ТОВ «Готельно-ресторанний комплекс «Апельсин», ПП «ТРК «Сміла-ТВ», ТОВ «Аллард Буд» та інші суб’єкти господарювання не дотримуються нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Не зареєстровані у Фонді соціального захисту інвалідів окремі підприємства Черкащини, зокрема ТОВ «Уманьхімагро», ТОВ «Сервісагро-Умань», СФГ «Лисяного Ю.П.», ТОВ «Волмін» та інші.

Не подали до Фонду соціального захисту інвалідів звіти про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю ТОВ «Тір Авто Груп», КП «Комунальник-М», КП «Комунальник-М», ТОВ «Відродження Кривець», ТОВ Комплекс відпочинку «Гонтів Яр» та інші підприємства області.

За результатами проведених перевірок керівникам зазначених суб’єктів господарювання внесено приписи, якими зобов’язано усунути виявлені порушення.

Враховуючи те, що керівники суб’єктів господарювання ігнорують вимоги приписів, посадовим особам Управління доводиться передавати на розгляд місцевих судів матеріали щодо притягнення керівників підприємств до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, зокрема, за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання до Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, на розгляд до місцевих судів у травні 2019 року передано 19 протоколів.

Інформація до відома

З метою забезпечення ефективної реалізації посадовими особами Держпраці, її територіальних органів та виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад своїх повноважень, у травні 2019 року Держпраці оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», що містить Порядки здійснення державного контролю / нагляду за додержанням законодавства про працю.

Управління Держпраці у Черкаській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*