У Верховній Раді пропонують збільшити розмір допомоги на дітей з тяжкими захворюваннями

У Верховній Раді пропонують збільшити розмір допомоги на дітей з тяжкими захворюваннями. дитина, допомога, захворювання, хворий, інвалідність

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроєкт № 2024 «Про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами» та запропонував ВРУ ухвалити його у другому читанні та в цілому. // 20.01.2021

Право на допомогу на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, мають один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів тощо, що дає право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Законопроєктом запропоновано збільшити розмір допомоги з одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до двох прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку.

Якщо Закон ухвалять, розміри допомоги на тяжко хворих дітей складатимуть:

 • дітей віком до 6 років: з 1 січня – 3842 гривні, з 1 липня – 4026 гривень, з 1 грудня – 4200 гривень;
 • дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 4790 гривень, з 1 липня – 5020 гривень, з 1 грудня – 5236 гривень.

Для отримання допомоги подаються:

 • заява про призначення допомоги за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідка про захворювання дитини, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Виплата такої допомоги за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу, припиняється у разі:

 1. якщо допомога призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
 2. встановлення такій дитині інвалідності;
 3. позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
 4. позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;
 5. скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
 6. звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їхніх обов’язків;
 7. смерті дитини;
 8. смерті отримувача допомоги.

Виплата такої допомоги призупиняється у разі:

 1. тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;
 2. влаштування дитини на повне державне утримання у разі відібрання хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.

Допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, призначається незалежно від одержання інших видів державної допомоги.

Prostopravo.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*