У Житомирі обговорили питання щодо практичного здійснення правового та соціального захисту осіб з інвалідністю (ФОТО)

У Житомирі обговорили питання щодо практичного здійснення правового та соціального захисту осіб з інвалідністю (ФОТО). житомир, конференція, правовий та соціальний захист, інвалід, інвалідність, person, clothing, human face, man, indoor, woman, people, group, crowd. A group of people in a room

У Житомирі обговорили питання щодо практичного здійснення правового та соціального захисту осіб з інвалідністю. житомир, конференція, правовий та соціальний захист, інвалід, інвалідність

17 листопада відбулася конференція «Практичне здійснення правового та соціального захисту осіб з інвалідністю». Організатор заходу: Житомирська обласна організація «Союз організацій інвалідів України».

Представники Житомирської міської ради, Житомирського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, Житомирського міського центру зайнятості, Пенсійного фонду України розповіли про зміни в законодавстві України, які стосуються осіб з інвалідністю, а також місцеві напрацювання, спрямовані на допомогу вказаній категорії громадян.

Присутні представники громадських організацій осіб з інвалідністю, а також ті, хто працює з ними, отримали відповіді на свої питання, сформулювали пропозиції, які необхідно впровадити.

Так, гострою потребою є організація зайнятості інвалідів, зокрема, надомна відповідно до цивільно-правових договорів. Цей напрямок роботи потребує вивчення та практичного втілення. Особливий інтерес викликало питання пенсійної реформи, місцевих напрацювань щодо фінансування соціальних послуг та інше.

Модератор та організатор заходу Валентина Безпрозванна, яка є керівником Житомирської міської асоціації інвалідів, наголосила: «Даний захід є особливо актуальним напередодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю. Необхідно об’єднати зусилля влади і громадських організацій для надання допомоги тим, хто її потребує».

«Напевно ніхто не буде заперечувати, що дорослі та діти з особливими потребами потребують допомоги та підтримки. На жаль, державою не повністю забезпечуються їх потреби, зокрема, на проведення лікування і реабілітації, забезпечення технічними засобами. Але, оскільки це члени територіальної громади, місто долучається і формує ряд соціальних ініціатив для людей з інвалідністю. Так, ми впровадили забезпечення окремими технічними засобами, надаємо пільги інвалідам по зору, фінансуємо соціальний супровід інвалідів 1-ї групи по зору. У місті здійснюється перевезення соціальним таксі, якісно працюють Міський територіальний центр обслуговування одиноких непрацездатних осіб та Центр соціальної реабілітації дітей інвалідів», – зазначила Вікторія Краснопір, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради.

Житомирська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*