Ухвалено законопроект, який впорядковує правила паркування для людей з особливими потребами

Ухвалено законопроект, який впорядковує правила паркування для людей з особливими потребами. законопроект, особливими потребами, паркування, інвалід, інвалідність, road, outdoor, sign, electric blue. A sign on the side of a road

6 квітня у Верховній Раді прийнятий у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю». Зміни до закону були ініційовані та розроблені Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України Валерієм Сушкевичем. За ухвалення законопроекту проголосувало 266 депутатів.

Представляючи законопроект у Верховній раді заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян зазначив: «Законопроектом передбачена адмінвідповідальність, якої раніше не було. Відтепер, адмінпротоколи про порушення прав людей з особливими потребами, матимуть право складати працівники Нацполіції та громадські організації. Наша мета незмінна – охорона і забезпечення прав абсолютно усіх громадян України».

За словами заступника глави МВС, визначати громадські організації з такими повноваженнями, як пропонується, повинні виконкоми сільських, селищних та міських рад. Йдеться про громадські організації, які займаються справами людей з особливими потребами.

Законопроектом також передбачена адміністративна відповідальність за необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування транспортних засобів місць, призначених для паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю.

Крім того, відповідальність за законом тепер нестимуть ті, хто встановлює та використовує на транспортному засобі знак «Водій з інвалідністю», не маючи на це право, та ті, хто порушує правила зупинки, стоянки чи парковки на місцях, призначених для автомобілів водіїв з особливими потребами.

Постановою передбачається збільшення штрафу від 465 до 1020 гривань за паркування на місці, призначеному для паркування водія з особливими потребами, право на безоплатне паркування для людей з особливими потребами або для тих, хто їх перевозить, виділення паркувальних місць біля житлових будинків, непритягнення до відповідальності людини з особливими потребами при відсутності необхідних документів.

Ухвалення закону забезпечить належний захист прав інвалідів та забезпечить паркування транспортних засобів на спеціально відведених для цієї категорії осіб місцях. Сприятиме наближенню до європейських стандартів відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Департамент комунікації МВС України

МВС України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*