Україна має переглянути ставлення до людей із психічними проблемами – глава МОЗ

Україна має переглянути ставлення до людей із психічними проблемами – глава МОЗ. зоряна скалецька, моз, психіатрична допомога, психічний розлад, соціалізація

Україна має переглянути ставлення до людей із психічними проблемами – глава МОЗ. зоряна скалецька, моз, психіатрична допомога, психічний розлад, соціалізація

Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила, що в Україні переглядатиметься ставлення до людей, які мають психічні розлади, зокрема у сфері надання їм психіатричної допомоги.

Про це Скалецька сказала під час онлайн-зустрічі, присвяченій захисту прав пацієнтів в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Питання ставлення до людей із психічними розладами є надважливим. Часто у цій сфері йдеться про порушення прав не лише таких пацієнтів, а й людини. На сьогодні назріла проблема щодо підходу, ставлення держави до психічного здоров’я, а не лише до надання психіатричної допомоги. Переглядатимуться питання, як і ким психіатрична допомога має надаватися, які мають бути стандарти. Знаю, що зроблено вже багато для переходу до більш філософського ставлення до цієї проблеми. Сподіваюсь, що і законодавчо, і нами в МОЗ буде переглянуто проблеми у наданні психіатричної допомоги. Щоб не було порушень у цій галузі. Це один з основних наших викликів, це стоїть у нас на контролі”, – сказала Скалецька.

За її словами, люди з психічними розладами мають бути соціалізованими, як це є у всьому цивілізованому світі.

“У нас не має бути так, що людину “закривають” у психіатричному закладі або ж, навпаки, виганяють із такого закладу без надання медичної допомоги. Ми будемо інспектувати такі заклади, можливо з омбудсменом та представниками інших відомств”, – наголосила Скалецька.

Укрінформ

Одна репліка к “Україна має переглянути ставлення до людей із психічними проблемами – глава МОЗ”

  1. Лідія :

    Хай би спробували “соціалізувати” свою власну родичку, яка неуможливлює хоча б терпиме співжиття в одній квартирі чи будинку… Родичі потерпають від агресивної неадеквтної поведінки психічно хворої, і безсилі захиститися. Не мають можливості просто виспатися, безпечно їсти продукти, зайти в туалет чи ванну та багато іншого. Хто ж захищатиме нормальних людей від параноїдальних шизофреників?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*