Україна має забезпечити доступність виборчого процесу для людей з інвалідністю

Україна має забезпечити доступність виборчого процесу для людей з інвалідністю. виборчий процес, доступність, конференція, політичне життя, інвалідність, person, human face, clothing, suit, man, microphone, tie, people, business, spokesperson. Valeriy Sushkevych wearing a suit and tie talking on a cell phone

Україна має забезпечити доступність виборчого процесу для людей з інвалідністю. виборчий процес, доступність, конференція, політичне життя, інвалідність

Україна має забезпечити дотримання існуючих законів та підходів щодо гарантування прав людей з інвалідністю. Такого висновку дійшли учасники всеукраїнської конференції “РівноДоступність: посилення та гарантії прав людини”, яка пройшла 12-13 червня 2017 року у м. Києві. Захід був організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та Посольства Великої Британії в Україні. Серед основних спікерів на конференції були Лев Парцхаладзе, Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України, Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Андрій Магера, Заступник Голови Центральної виборчої комісії, Деніел Райан, Директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID, Карім Моркос, Директор відділу технічного співробітництва Посольства Канади в Україні, Пітер Ербен, Старший міжнародний радник IFES, Директор IFES Україна, а також лідери спільноти людей з інвалідністю.

Україна має забезпечити доступність виборчого процесу для людей з інвалідністю. виборчий процес, доступність, конференція, політичне життя, інвалідність

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 15% осіб у світі мають інвалідність. Доступ до участі у політичному житті та залучення до політичних процесів є одними з найважливіших компонентів громадянства кожної людини. Як зауважив Деніел Райан, Директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, “у багатьох країнах великі групи людей є виключеними з участі у політичних процесах, через дискримінацію та навмисні і ненавмисні перешкоди, будь-то фізичні, соціальні, правові чи економічні. В Україні і в усьому світі USAID вважає своїм пріоритетом працювати задля усунення таких бар’єрів для участі в політичному житті для груп населення, які історично були маргіналізованими, у тому числі осіб з інвалідністю”.

“Понад 1 млн осіб з інвалідністю в Україні не беруть участь у виборах. Влада, обрана без участі осіб з інвалідністю, є гарантом продовження дискримінації”, – зазначив Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю України.

Учасники конференції обговорили питання та стратегії забезпечення повної та рівної участі людей з інвалідністю у політичних та виборчих процесах. Значну увагу було приділено результатам роботи щодо забезпечення фізичної доступності виборчих дільниць за результатами аудиту виборчих дільниць Полтавської області, що відбувся у 2016 році.

Більшість присутніх дійшли згоди, що основну увагу має бути зосереджено на забезпечені дотримання існуючих законів та підходів щодо гарантування прав людей з інвалідністю. Учасники конференції напрацювали ряд рекомендацій, а саме: забезпечення архітектурної доступності виборчих дільниць, висвітлення інформації у доступних форматах, необхідність створити робочу групу заінтересованих сторін щодо забезпечення доступу та залучення до політичного процесу громадян з інвалідністю, та домовилися про подальшу спільну роботу у цьому напрямку.

“Міністерство міжнародних справ Канади спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) продовжуватимуть співпрацювати з громадянським суспільством, Центральною виборчою комісією, а також іншими партнерами серед державних інституцій задля забезпечення більшої доступності виборчого процесу для осіб з інвалідністю та збільшення їх участі у політичному житті”, – зазначив Директор відділу технічного співробітництва Посольства Канади в Україні Карім Моркос.

Додаткова інформація до відома

Контактна інформація: Каріна Кальник

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*