Україна запровадить Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я, яка дасть змогу розширити можливості працевлаштування людей з інвалідністю, заявила радник-уповноважений президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
“Україна впроваджуватиме Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я. Це ще одна велика реформа в країні. Вона якраз і буде спрямована на те, щоб уникнути тієї практики, коли на людину дивляться з погляду обмеження її функціональності. Тобто: що в її організмі не працює. Навпаки, запровадження такого класифікатора передбачає розглядати людину з погляду того, які функції у неї є і що вона може”, – розповіла Ломакіна в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
За її словами, впровадження цього класифікатора дасть змогу розширити можливості працевлаштування людей з інвалідністю. “Приміром, із цим конкретним набором функцій ця людина може працювати на висоті, переміщатися або обслуговувати”, – сказала вона.
Крім того, імплементація цієї реформи, як зазначає Ломакіна, сприятиме зміні ставлення людини з інвалідністю до самої себе, а також стане дієвим інструментом для служб зайнятості.
Наразі Україна перебуває на стадії отримання дозволу на використання класифікатора від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Водночас, за словами Ломакіної, триває паралельна робота щодо його впровадження на рівні сімейних лікарів.
Вона також додала, що деякі школи та інклюзивні ресурсні центри в Україні поступово запроваджують підходи Міжнародного класифікатора функціонування.