Уповноважений просить МОЗ України перевірити факти порушення прав і свобод осіб, які страждають на психічні розлади у сфері доступу до належного медичного забезпечення

Уповноважений просить МОЗ України перевірити факти порушення прав і свобод осіб, які страждають на психічні розлади у сфері доступу до належного медичного забезпечення. уповноважений, доступ, лікування, порушення, психічний розлад, hand, finger

У полі зору Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перебуває ситуація щодо порушення рівності прав і свобод осіб, які страждають на психічні розлади у сфері доступу до належного медичного забезпечення.

Зокрема, до Уповноваженого звернулась Всеукраїнська громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» щодо зменшення фінансування на лікування і догляд пацієнтів у закладах з надання психіатричної допомоги.

Стало відомо, що Національною службою здоров’я України, під час визначення розміру фінансування у закладах з надання психіатричної допомоги, не враховано тривалість лікування осіб, які страждають на психічні розлади, та особливості догляду за ними, у зв’язку із чим зменшено фінансування таких закладів.

Так, наприкінці березня Національною службою здоров’я України закладам з надання психіатричної допомоги було надіслано проекти договорів із сумами очікуваного фінансування, яке не спроможне забезпечити лікування усіх, хто його потребує. Тому з квітня 2020 року керівники цих закладів змушені відмовляти в стаціонарному лікуванні хворим, які страждають на такі розлади.

Окрім того, під час проведення моніторингу виявлено інформацію, відповідно до якої Національною службою здоров’я України не було укладено договори із закладами з надання психіатричної допомоги, що знаходяться в м. Острог Рівненської області, внаслідок чого пацієнти залишились без харчування та лікування, а медичний персонал – без заробітної плати..

На переконання Уповноваженого, у зазначеній ситуації має місце порушення права на охорону здоров’я та дискримінація у сфері доступу до медичних послуг для осіб, які страждають на психічні розлади.

У зв’язку з цим Уповноважений звернулася до Міністерства охорони здоров’я України з проханням здійснити перевірку за вказаними фактами порушення прав і свобод людини та вжити відповідних заходів реагування.

Питання захисту прав осіб, які страждають на психічні розлади, у сфері доступу до належного медичного забезпечення перебуває на контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*