Уповноважений тримає на контролі ситуацію щодо порушення прав дитини з інвалідністю та її сім’ї

Уповноважений тримає на контролі ситуацію щодо порушення прав дитини з інвалідністю та її сім’ї. національний цирк україни, пандус, перевірка, порушення прав, інвалідність, sky, outdoor, architecture, building, city, cloud, window. A large white building

Уповноважений тримає на контролі ситуацію щодо порушення прав дитини з інвалідністю та її сім’ї. національний цирк україни, пандус, перевірка, порушення прав, інвалідністьПід час моніторингу дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, що здійснюється працівниками Секретаріату Уповноваженого, в соціальній мережі Facebook виявлено публікацію від 19 лютого 2017 року щодо порушення прав дитини з інвалідністю та її сім’ї.

Із публікації користувачки соціальної мережі вбачається, що у зв’язку з закритим входом до зали на першому поверсі Національного цирку України, сім’я з 12-річною дівчинкою на інвалідному візку змушена була просити про допомогу сторонніх осіб, щоб занести дитину на другий поверх, а потім віднести вниз на придбані місця в перших рядах глядацької зали. Інша проблема, про яку написала користувачка, стосувалась некоректної поведінки адміністраторів цирку, що вимагали віднести інвалідний візок в гардероб.

У межах реагування на факт порушення прав дитини та її сім’ї, працівниками Секретаріату Уповноваженого проведено виїзну перевірку, під час якої встановлено, що приміщення Державного підприємства «Національний цирк України» було спроектовано в 1960 році без урахування потреб маломобільних груп населення. З огляду на це, навіть вхід до приміщення є недоступним через наявність сходів, а технічна можливість для будівництва пандусу – відсутня. Керівництво Національного цирку України надало копії своїх звернень до Міністерства культури України, голови Київської міської державної адміністрації, неурядових організацій щодо сприяння у виділенні коштів на придбання підйомника. Однак, за словами заступника генерального директора, кошти виділені не були.

Під час перевірки було отримано письмове пояснення заступника генерального директора цирку та копії пояснень двох адміністраторів, які безпосередньо спілкувалися з сім’єю дівчинки.

Керівництво закладу повідомило про постійне, в тому числі й на безкоштовній основі, відвідання заходів Національного цирку України особами з інвалідністю, зокрема й людьми з порушеннями опорно-рухового апарату, та готовність адміністраторів надавати необхідну допомогу таким особам.

Додатково повідомлено, що під час звичайних вистав усі входи до глядацької зали на першому поверсі відкриті, однак у зв’язку зі специфікою шоу, яке відбулося 19 лютого 2017 року (цирк на воді), всі входи, окрім центрального, були зачиненими, що пояснюється правилами безпеки для відвідувачів.

Визнаючи існування проблеми із доступністю закладу та з метою уникнення подібних ситуацій у майбутньому, керівництво Національного цирку України після втручання працівників Секретаріату Уповноваженого розмістило поруч з усіма входами інформаційні таблички.

Ситуація щодо порушення прав дитини та її сім’ї продовжує перебувати на контролі Уповноваженого з прав людини. За результатами проведеної перевірки будуть підготовлені відповідні акти реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*