Уряд розширює вимоги щодо забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю, – Павло Розенко

Уряд розширює вимоги щодо забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю, – Павло Розенко. доступність, засідання, проектування, інвалідність, інфраструктура, building, outdoor, window, skyscraper, city, government building, sky. A large white building

Кабінет Міністрів України працює над підвищенням доступності для осіб з інвалідністю до будівель і споруд, об’єктів громадського і цивільного призначення, до транспорту, транспортно-дорожньої інфраструктури та об’єктів поштового зв’язку, а також інформаційної доступності. Про це на засіданні Ради у справах осіб з інвалідністю зазначив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Питання підвищення доступності для осіб з інвалідністю, створення безбар’єрного середовища є одним із основних наших пріоритетів. У минулому році влада здійснила низку важливих кроків щодо підвищення доступності осіб з інвалідністю до будівель і споруд, об’єктів громадського і цивільного призначення, до транспорту, транспортно-дорожньої інфраструктури та об’єктів поштового зв’язку, а також інформаційної доступності», – сказав він.

Так, за словами Віце-прем’єр-міністра, у 2018 році затверджено низку державних будівельних норм, якими значно розширено вимоги щодо забезпечення безбар’єрного простору для маломобільних громадян, зокрема з питань планування і забудови територій, проектування та будівництва закладів освіти (із організацією інклюзивного навчання), закладів дошкільної освіти, житлових та громадських будинків. Нові галузеві будівельні норми передбачають чіткі вимоги до проектування майданчиків для стоянки транспортних засобів і відпочинку учасників дорожнього руху (у тому числі осіб з інвалідністю), а також до проектування зупинок маршрутних транспортних засобів щодо вільного пересування та доступності будинків і споруд для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

«Законодавчо закріплена вимога до перевізників-претендентів на міські та приміські автобусні маршрути загального користування щодо пристосування автобусів для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Так, кількість пристосованих автобусів до кінця цього року має становити до 35% від їх загальної кількості, з 1 січня 2020 року – до 50%», – підкреслив він.

Павло Розенко також повідомив, що на сьогодні на автомобільних дорогах загального користування державного значення більше 60% наземних пішохідних переходів пристосовано для користування осіб з інвалідністю, а у населених пунктах світлофори облаштовуються спеціальними звуковими пристроями.

«Крім того, людям з інвалідністю нарівні з іншими забезпечується ефективний доступ до правосуддя, зокрема, у 2018 році загальна кількість судів, у приміщеннях яких здійснювалося дублювання назв основних приміщень шрифтом Брайля, збільшилася більш ніж удвічі», – зауважив він.

Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що нещодавно Уряд прийняв постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади”, якою встановив уніфіковані вимоги до дизайну офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та доступності розміщеної інформації, виконання яких дозволить зробити веб-контент зручним та більш доступним для всіх користувачів, у тому числі для користувачів, які мають порушення зору, слуху, опорно-рухової системи, мови тощо. Станом на сьогодні повністю виконали вимоги нормативно-правових актів щодо забезпечення доступності інформації для користувачів з порушеннями зору та слуху 10 (з 19) міністерств та більше 60% інших центральних органів виконавчої влади.

Служба Віце-прем’єр-міністра України

Кабінет Міністрів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*