Уряд виділив понад ₴650 мільйонів на забезпечення інсуліном діабетиків

Уряд виділив понад ₴650 мільйонів на забезпечення інсуліном діабетиків. нсзу, забезпечення, пацієнт, цукровий діабет, інсулін

Уряд виділив понад ₴650 мільйонів на забезпечення інсуліном діабетиків. нсзу, забезпечення, пацієнт, цукровий діабет, інсулін

Понад 651 мільйон гривень підуть в регіони на забезпечення інсуліном пацієнтів з діабетом.

Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні 25 березня, йдеться у пресрелізі Національної служби здоров’я, який є в розпорядженні Укрінформу.

“Прийняття цієї Постанови Національна служба здоров’я ініціювала своїм листом ще у лютому 2019 року. Цим рішенням кошти, які були передбачені на забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом у Програмі медичних гарантій, були спрямовані у субвенцію для регіонів”, – йдеться в пресрелізі.

У НСЗУ зазначили, що зараз забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом адмініструє місцева влада, у розпорядження якої і пішли гроші згідно з рішенням Кабміну.

“Ці кошти будуть розподілені між областями. Відповідальність за їхнє ефективне та раціональне використання лежить саме на органах місцевого самоврядування”, – наголосили в НСЗУ

У Нацслужбі додали, що раніше кошти на забезпечення хворих на діабет, які потребують інсулінотерапії, були закладені у Програмі медичних гарантій, яка у повному обсязі стартує з 1 квітня 2020 року. Разом з тим, забезпечення повноцінного виписування та відпуск препаратів інсуліну для лікування хворих на діабет за електронним рецептом можливі за умови готовності всіх учасників процесу: аптек, лікарів, фармвиробників та пацієнтів.

На сьогодні ця підготовка триває. І зараз планується, що адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну перейде до НСЗУ з 1 жовтня 2020 року. НСЗУ стане єдиним платником за програмою, рецепт буде виключно електронним. А всі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою реімбурсації «Доступні ліки».

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*