Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю проінспектувала в Закарпатській області стан перебування людей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від військової агресії рф

Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю проінспектувала в Закарпатській області стан перебування людей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від військової агресії рф. закарпатська область, тетяна баранцова, перевірка, урядовий уповноважений, інвалідність, hand, finger

У травні поточного року Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю Тетяною Баранцовою в Закарпатській області здійснювалася перевірка стану перебування людей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від військової агресії рф.

Відбулися зустрічі, консультування, спілкування з батьками, фахівцями, дітьми та молоддю з інвалідністю в більшості районів Закарпаття – Тячів, Дубове, Рахів, Виноградів, Мукачево, Чоп, Ужгород, Свалява, Березове.

Проведено моніторинг та зустрічі з фахівцями та підопічними в психоневрологічних та геріатричних закладах у містах Виноградів та Мукачево, а також у територіальному центрі м. Ужгород.

Спільно із керівництвом Закарпатської обласної військової адміністрації, міста Ужгород, об’єднаних територіальних громад Закарпатської області, а також за участю представників Агенції ООН у справах біженців та громадської організації «Шлях добра», проведений моніторинг соціальних закладів, які сьогодні підтримують людей з інвалідністю та їх родини, що були вимушені покинути місця свого постійного проживання внаслідок збройної агресії рф.

Обговорювались питання щодо залучення міжнародної гуманітарної допомоги для облаштування до потреб мало мобільних громадян будинків та житлових приміщень, постачання необхідного медичного та побутового обладнання, технічних засобів реабілітації, продуктів, одягу та медикаментів, зокрема, ліжок, ортопедичних матраців, білизни, крісел колісних, милиць, ходунків, тростин, термометрів та спеціальних тонометрів, ліків, спеціального харчування, засобів особистої гігієни.

Під час відвідування компактних місць перебування переміщених до Закарпаття громадян надавалась необхідна юридична допомога, роз’яснення та консультації з чисельних соціальних питань. По-можливості, вирішувались індивідуальні питання щодо проживання, лікування, отримання необхідних засобів медичного та технічного призначення, ліків та одягу. Вирішувались питання щодо передачі багатодітним родинам спеціальної комп’ютерної техніки для можливості дистанційного навчання дітей з інвалідністю.

Під час зустрічі з головою Закарпатської обласної військової адміністрації Віктором Микитою та мером міста Ужгорода Богданом Андріївим обговорювався комплекс питань, пов’язаних із необхідністю всебічного сприяння в облаштуванні та соціальному забезпеченні переміщених до Закарпатської області вразливих категорій громадян та їх родин. Також розглядалися напрями співпраці із міжнародними організаціями, зокрема УВКБ ООН, для залучення міжнародної фінансової та гуманітарної допомоги у проведенні капітального ремонту та реконструкції житлових приміщень для можливості проживання в них людей з інвалідністю.

Обговорювались також питання щодо загальнодержавної підтримки інтернатних закладів, в яких розмістилися евакуйовані з районів проведення бойових дій підопічні будинків-інтернатів та необхідності підготовки державних програм соціального захисту переміщених осіб у осінньо-зимовий період 2022-2023 років.

Найголовнішим питанням для переселенців внаслідок військової агресії рф є місце проживання з необхідною медичною, реабілітаційною, психологічною підтримкою та належний соціальний захист і доступність освітньої сфери.

Урядовий уповноважений з прав осіб із інвалідністю

Кабінет Міністрів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*