В Україні майже 150 тисяч дітей з інвалідністю – радник глави МВС

В Україні майже 150 тисяч дітей з інвалідністю – радник глави МВС. антон гулідін, послуга, умова, форум безпечна буковина. діти, інвалідність

В Україні майже 150 тисяч дітей мають ту чи іншу форму інвалідності.

Про це під час першого регіонального форуму «Безпечна Буковина. Діти» заявив радник міністра внутрішніх справ Антон Гулідін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В Україні майже 150 тисяч дітей мають ту чи іншу форму інвалідності. Які можливості вони мають далі розвиватися? Можу сказати – (це досить – ред.) складно», – уточнив Гулідін.

Він сказав, що ці діти – ізольовані, у них недостатньо інформації, і зазвичай батьки не знають, що робити, бо їм треба заробляти, – у свою чергу, такі діти сидять дома і займаються чимось, просто витрачаючи свій час.

«Скільки з цих дітей мають порушення слуху, порушення опорно-рухового апарату, порушення зору? А скільки освітніх закладів адаптовано під цих дітей? Скільки інформації у освітньому просторі адаптовано під дітей з порушенням слуху? Скільки є закладів для дітей з порушенням зору, де вони можуть отримувати хоча б базові навички, які допоможуть їм отримати потім у майбутньому високооплачувану професію? Можу сказати: 2-3 % на всю країну. І у кожній області – ситуація така сама», – поінформував радник міністра.

Гулідін зазначив, серед іншого, що треба створювати умови для того, щоб діти з інвалідністю могли конкурувати на ринку праці у майбутньому.

«Не треба їх тримати у вакуумі, вони мають навчатися поруч з усіма. Але давайте подивимося, зокрема, і на дитину з порушенням опорно-рухового апарату, на те, скільки шкіл адаптовано під цих дітей? Дуже мало», – поінформував він.

Гулідін розповів, що серед людей з порушенням слуху теж бувають прояви домашнього насилля.

«А тепер питання: куди людина з порушенням слуху може звернутися з приводу домашнього насилля? Ви знаєте? Я – ні. І це питання ми також ідентифікували, і вже починаємо вирішувати, тому що таких ось точкових питань – дуже багато», – сказав він.

Окремо радник глави МВС звернувся, у тому числі, до представників громад та представників місцевої влади, щодо того, що послуги мають надаватися і для всіх українців нарівні – і освітні послуги, і сервісні, і навіть медичні тощо.

Як повідомлялося, 24 вересня у МВС поінформували, що члена Ради безбар’єрності, секретаря громадської організації “Громадський рух “Соціальна єдність” Антона Гулідіна призначено радником міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.

За даними МВС, останні кілька років він спільно з МВС працює над впровадженням стратегії безбар’єрності в правоохоронних органах.

Гулідін раніше брав участь у запуску пілотних проєктів та інноваційних технологій для людей із порушенням слуху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*