В Україні модель ставлення до інвалідності має бути правовою — громадська діячка

В Україні модель ставлення до інвалідності має бути правовою — громадська діячка. юлія ресенчук, доступність, ставлення, інвалідність, інклюзія, road, person, outdoor, bicycle, bicycle wheel, wheel, land vehicle, footwear, vehicle, tire. A bag of luggage

В Україні модель ставлення до інвалідності має бути правовою, переконана громадська діячка Юлія Ресенчук. У Міжнародний день людей з інвалідністю в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні. Зранку” вона також розповіла про важливість інклюзії.

Ведуча:

Тамара Гусейнова

“Проблем є не мало. Про них потрібно згадувати не лише у Міжнародний день людей з інвалідністю. Насамперед, проблеми у нашій свідомості, тобто у нашому ставленні до цього питання. Перше, що ми маємо пам’ятати, що цей день не є святом, не привід робити концерти для таких людей, це не є днем, коли ми маємо роздавати їм цукерки чи ще щось. Це така модель милосердя”, — зазначила Юлія Ресенчук.

Вона наголосила, що “сьогодні ми боремось за те, щоб в Україні нарешті модель ставлення до інвалідності була правовою, щоб поважали права людей з інвалідністю”.

Юлія Ресенчук також пояснила, наскільки важливою є інклюзія.

“Наразі ми говоримо багато про інклюзію, вона є надважливою і зможе вирішити багато питань. Аспект її доступності відділяє Україну від решти європейських держав. Якщо ми створимо інклюзивне суспільство, де кожна людина з інвалідністю буд відчувати себе частиною цього суспільства, буде відчувати, що вона на рівні з іншими людьми, і це стосується не лише доступності, а усіх сфер, коли людина з інвалідністю зможе навчатися, працевлаштуватися, зможе реалізувати себе, створити свій бізнес й не буде відчувати, що її інвалідність є перепоною в цьому, це матиме свій результат. Це є найважливішим”, — прокоментувала Ресенчук.

Громадська діячка також додала, що “не може сказати, що станом на сьогодні все дуже погано. Є багато ініціатив, законопроектів, які створюються для покращення цієї ситуації”.

Нагадаємо, 3 грудня щорічно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, людей з обмеженою мобільністю.

Прослухати повну версію розмови.

Українське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*