В Україні обов’язково мають створюватись універсальні робочі місця для працездатних людей з інвалідністю

В Україні обов’язково мають створюватись універсальні робочі місця для працездатних людей з інвалідністю. дбн, доступність, проектування, робоче місце, інвалідність, screenshot, person, abstract, newspaper. A screenshot of a newspaper

В Україні обов’язково мають створюватись універсальні робочі місця для працездатних людей з інвалідністю. дбн, доступність, проектування, робоче місце, інвалідність«Сьогодні в Україні понад 3 млн людей з інвалідністю і близько 80% з них — працездатні. Проте реалізація їх прав, у тому числі, забезпечення права на працю, не виконується, адже не тільки вулиці та транспортна інфраструктура недоступні для них, але й більшість підприємств, в яких вони могли б теоретично працювати, на практиці не мають безбар’єрного простору. Від входу до будівель до облаштування робочих місць. Тому у проекті нових ДБН щодо доступності ми прописали необхідність та чіткі вимоги до проектування універсальних робочих місць та простору, які враховуватимуть потреби людей з інвалідністю», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно проекту нових ДБН щодо доступності, при проектуванні установ, організацій і підприємств слід передбачати універсальні робочі місця з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. Кількість і види таких робочих місць, їх розміщення в структурі будівлі повинні встановлюватися в завданні на проектування.

Робочі місця повинні бути безпечні для здоров’я та раціонально організовані. Якщо проектується спеціалізоване робоче місце для конкретної людини з інвалідністю, то воно має включати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані для конкретного виду інвалідності.

В офісних та адміністративних приміщеннях робочі місця для осіб з інвалідністю, які користуються колісним кріслом, мають бути площею не менше 5,65 кв. метрів.

Універсальні або спеціалізовані робочі місця для всіх груп людей з інвалідністю мають бути розташовані на відстані не більше 50 м від вбиралень, пристроїв питної води, розігріву та споживання їжі тощо.

Крім того, в закладах повинні передбачатись та ідентифікуватись міжнародними символами доступності:

  • доступні паркувальні місця та входи до будівель;
  • доступні ліфти та інші підйомні пристрої;
  • доступні зони безпеки та інші елементи доступності.

Повинні бути забезпечені покажчики напрямку до найближчого доступного елементу у наступних місцях:

  • недоступних входах в будівлю;
  • недоступних громадських туалетах;
  • ліфтах, не пристосованих для осіб з інвалідністю;
  • виходах і сходах, які не є шляхами евакуації для осіб з інвалідністю.

Інформування, у тому числі, сигналізація про небезпеку, у цих закладах має передбачати візуальну, звукову тактильну інформацію, а позначення приміщень всередині будівель — дублюватися тактильними знаками та розміщуватися поряд з дверима, з боку дверних ручок.

За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть працевлаштуванню людей з інвалідністю та їх подальшому професійному розвитку, забезпеченню їх права на працю та адаптації у суспільстві.

Довідково

Проект нових ДБН розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*