В Україні планують замінити систему груп інвалідності на міжнародну класифікацію — коментує фахівець (АУДІО)

В Україні планують замінити систему груп інвалідності на міжнародну класифікацію — коментує фахівець (АУДІО). олег полозюк, визначення, міжнародна класифікація функціонування, працездатність, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Як в Україні запрацюють зміни щодо визначення ступеня інвалідності, розповідає у студії Українського радіо Олег Полозюк — головний фахівець Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

Програма:
Ранковий формат

Ведучі:
Владислав Красніцький
Тетяна Дем’яненко

 

В Україні хочуть скасувати існуючу систему градацій інвалідності за групами. Замість неї хочуть запровадити діючу в Європейському союзі міжнародну класифікацію функціонування.

Політика держави щодо людей з інвалідністю і виплат для них надалі базуватиметься не на групах, а на відсотках втрати працездатності. Саме таку систему рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Зміни також передбачають збільшення частки людей з інвалідністю на ринку праці. Державна служба з праці стежитиме за тим, щоб 4% робочих місць у приватному секторі надавалися людям з інвалідністю. У разі недотримання квоти, підприємців штрафуватимуть.

Як такі новації запрацюють в Україні, розповідає у студії Українського радіо Олег Полозюк — головний фахівець Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

Олег Полозюк пояснює, що такого поняття як втрата працездатності у новому класифікаторі не існує:

“Про втрату працездатності в цьому документі не йдеться. Вже більше 10 років, як Україна ратифікувала та підписала Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю та Конвенцію міжнародної організації праці про працевлаштування. І вже зараз у нас немає робочих чи неробочих груп інвалідності. Є поняття непрацездатності конкретної людини стосовно певних професій. Але в цілому, навіть із І групою підгрупою “А” держава визнає, що особа має право на працю. Йдеться про те, що Міжнародна класифікація функціонування має 124 такі критерії, за допомогою визначення яких і буде визначатися відсоток втрати функціонування, обмеження на підставі цього життєдіяльності і стану здоров’я. Якщо наші фахівці опанують цю систему, вона буде більш прогресивною, тому що включає в себе також не тільки стан здоров’я, але і різноманітні обмеження участі у суспільному житті”, — говорить фахівець.

Він пояснює, що сама класифікація впливати на виплати не буде, оскільки на них впливає лиш економічний стан нашої держави. Зате за допомогою міжнародної класифікації буде визначено більш точно стан здоров’я людини і те соціальне оточення, в якому вона перебуває.

“Класифікація застосовується не тільки і не стільки для визначення інвалідності, скільки в цілому для визначення характеристики станів здоров’я, станів соціальних. Тобто, це такий механізм, який діє уже в світі, не тільки в Європі, з 1991 року (друга редакція)”, — говорить Олег Полозюк.

Для того, щоб людина могла отримати освіту, працювати і соціалізуватися, для неї складуть індивідуальний план.

Наразі в Україні користуються системою, що поділяє осіб з інвалідністю на три групи за тяжкістю і втратою працездатності — I, II і III. І групу поділяють на ІА і ІБ підгрупи. Загалом в Україні сьогодні нараховують близько 2,6 млн осіб з інвалідністю.

Українське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*