Верховна Рада хоче врегулювати порядок надання статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи першої категорії

Верховна Рада хоче врегулювати порядок надання статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи першої категорії. чорнобильська катастрофа, захворювання, потерпілий, статус, інвалідність, indoor, person, building, auditorium, government, row, hall, lined, line, several. A row of people in a room

Верховна Рада ухвалила за основу в першому читанні проект закону “Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (№ 6656).

Законопроект передбачає, що “особам, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і віднесеним до категорії 4 та щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видається посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи категорії І”.

Значна частина громадян, які дійсно проживали в цей момент на забруднених територіях, зараз хворіють і мають величезну кількість онкологічних захворювань, і вже навість отримали висновки відповідної комісії про те, що вони дійсно отримали своє захворювання в результаті опромінення, але вони не можуть отримати статус потерпілого першої категорії через те, що Верховною Радою були скасовані відповідні положення, – пояснив представник профільного комітету Павло Дзюблик.

Під час обговорення майже всі промовці виступили за відновлення соціальної справедливості щодо ліквідаторів та мешканців забруднених територій, і 255 голосами сесійна зала підтримала законопроект за основу.

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*