Ветерану війни з інвалідністю виплатили грошову допомогу у розмірі меншому, ніж передбачено законом: суд визнав протиправною бездіяльність

Ветерану війни з інвалідністю виплатили грошову допомогу у розмірі меншому, ніж передбачено законом: суд визнав протиправною бездіяльність. ветеран війни, грошова допомога, позов, суд, інвалідність, person, indoor, hammer, tool. A person sitting on a table

Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов ветерана війни та визнав протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Косівської районної державної адміністрації.

У матеріалах справи повідомляється, що позивачу, як особі з інвалідністю IIІ групи внаслідок війни, нарахували та виплатили щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік у розмірі 3 391 грн, а це менше, аніж передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

А тому відповідача суд зобов’язав перерахувати та виплатити грошову допомогу у розмірі семи мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплаченої суми.

«Посилання управління соціального захисту населення Косівської РДА на відсутність відповідного фінансування є необґрунтованими, оскільки гарантовані законом виплати, пільги тощо неможливо поставити в залежність від видатків бюджету», – зазначається у висновках рішення суду.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*