Вибери собі ногу трохи кращу! Кабмін модернізує підтримку інвалідів

Вибери собі ногу трохи кращу! Кабмін модернізує підтримку інвалідів. андрій рева, засоби реабілітації, модернізація, протез, підприємство, person, man, tie, wall, indoor, human face, clothing, business, suit, white-collar worker. A man wearing a suit and tie

Вибери собі ногу трохи кращу! Кабмін модернізує підтримку інвалідів. андрій рева, засоби реабілітації, модернізація, протез, підприємство

Міністр соціальної політики Андрій Рева в п’ятницю, 16 березня, у ході Години запитань до уряду в парламенті, презентував модернізацію системи забезпечення осіб з обмеженими можливостями технічними та іншими засобами реабілітації, інформує ETCETERA.MEDIA.

У ЧОМУ ПРОБЛЕМА? Як розповів Андрій Рева, до міністерства надходять численні скарги на якість таких виробів. Зараз в Україні засоби реабілітації виробляє 91 підприємство, але тільки 58 з них – роблять протези, і лише 6 підприємств виробляють функціональні протези (які необхідні постраждалим учасникам АТО). При цьому в галузі тільки 13 казенних або державних підприємств. Для порівняння, в Німеччині тільки підприємств, що виготовляють протези, близько 500.

Тим часом, обсяги попиту в Україні вражають: тільки в 2017 році було видано понад 400 тисяч таких виробів, з них 13,8 тис. колісних крісел, 73,4 тис. протезно-ортопедичних виробів та понад 36,5 тис. засобів реабілітації.

«Кількість підприємств в Україні незначна, щоб говорити про конкурентне середовище в цій галузі», – підкреслив міністр.

І система витрачання коштів неефективна, тому що, за словами Андрія Реви, фінансується підприємство, а не виготовлення: «Міністерство соцполітики розподіляє гроші підприємствам централізовано. Після проведення розподілу коштів підприємства постачають вироби людям. Тобто, йде освоєння коштів, а не оплата виробів або самої послуги». В результаті, виходить «клуб для своїх», в якому «кожна людина, кожен виріб втрачається і проконтролювати його якість і терміни виготовлення неможливо».

ЩО ПРОПОНУЄТЬСЯ? Андрій Рева бере «на озброєння» принцип «гроші ходять за пацієнтом», тобто – Мінсоцполітики буде оплачувати конкретний виріб на основі тристороннього договору між інвалідом, органом соціального забезпечення і підприємством. Краща якість, більше замовлень – більше і грошей у підприємства.

Протез, крісло або інший засіб реабілітації можна буде вибрати з Електронного каталогу, який розроблений у Харкові Українським НДІ протезування і вже функціонує: «Ви можете прямо зараз зайти і подивитися, як він працює».

Андрій Рева, міністр соцполітики:

Ми вводимо нову соціальну гарантію – надання соціальної послуги з підбору, адаптації та підготовки до застосування засобів реабілітації. Ця послуга, зокрема, буде надаватися всім людям, яким встановлено первинну інвалідність, і завдяки роботі мультидисциплінарної команди професіоналів поліпшить якість вибору такого засобу.

Крім того, можлива і компенсація вартості деяких засобів реабілітації, куплених самостійно.

ДОГОВІР. Надавати послугу будуть на основі тристоронньої угоди між людиною, підприємством та органом соціального захисту населення з чіткими зобов’язаннями своєчасності і якості таких послуг.

ДІТИ. Модернізація торкнеться і дітей-інвалідів. Обсяги фінансового забезпечення їх реабілітації не переглядалися з 2012 року.

Андрій Рева, міністр соцполітики:

Ми збільшуємо цей фінансовий норматив для дітей 2 і 3 ступеня обмежень з 9 тисяч гривень до 17 і 25 тис. гривень – відповідно.

За словами міністра, якщо діти-інваліди є сиротами або без батьківського піклування, то суми зростуть на 50%.

Усе це дозволить батькам дітей-інвалідів вибирати установу реабілітації. Нагадаємо, що органи соцзабезпечення зараз нерідко нав’язують батькам установу реабілітації.

Фоменко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*