Відвідування комунального закладу Закарпатської обласної ради «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат» (ФОТО)

Відвідування комунального закладу Закарпатської обласної ради «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат» (ФОТО). тур’я-реметівський психоневрологічний інтернат, відвідування, порушення, підопічний, інвалідність

Відвідування комунального закладу Закарпатської обласної ради «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат». тур’я-реметівський психоневрологічний інтернат, відвідування, порушення, підопічний, інвалідність

Співробітники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму разом з представниками громадськості здійснили відвідування комунального закладу Закарпатської обласної ради «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат» (далі – інтернат).

Установа є стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворюється для тимчасового або постійного проживання/перебування громадян зі стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

На час відвідування в інтернаті перебувало 329 осіб.

За результатами відвідування НПМ виявлено численні недоліки у роботі інтернату, що призводять до порушення прав підопічних. Зокрема встановлено, що у закладі відсутня ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики, у медичній частині інтернату групою НПМ виявлено лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, зокрема термін придатності яких закінчився.

Також виявлено численні порушення санітарно-гігієнічних норм у житлових приміщеннях та харчоблоці, установленої норми житлової площі у розрахунку на одного підопічного. Підопічні користуються панцирними ліжками, а деякі сплять на матрацах, розміщених на підлозі.

В інтернаті порушується право осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення на доступність, не забезпечено безперешкодного доступу підопічних до питної води.

  • Окрім зазначеного важливою проблемою є відсутність у закладі комплексних заходів з реабілітації та фізіотерапії підопічних.

З метою усунення виявлених порушень прав і свобод підопічних закладу до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*