Військових з інвалідністю демобілізують за їх бажання — проект

Військових з інвалідністю демобілізують за їх бажання — проект. воєнний стан, військова служба, військовослужбовець, демобілізація, інвалідність

Військових з інвалідністю демобілізують за їх бажання — проект. воєнний стан, військова служба, військовослужбовець, демобілізація, інвалідністьЗібрати всі папірці про стан здоров’я військовослужбовцю інколи важче, ніж залишатися на передовій.

Особам з інвалідністю надане право взагалі не бути призваними на військову службу під час мобілізації. Проте можливість демобілізації в зв’язку з наявністю інвалідності для них не передбачена.

Таку прогалину в законодавстві пропонує усунути нардеп Сергій Гривко, зареєструвавши проект «Про внесення змін до підпункту «б» пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (№8412), повідомляє «Закон і Бізнес».

За його словами, на даний час багато військовослужбовців звертаються до керівництва з проханням звільнити їх з військової служби за станом здоров’я (у зв’язку з наявністю інвалідності I або II групи та фактичною неможливістю виконувати службові обов’язки), однак з урахуванням відсутності правових підстав отримують відмову.

Адже за станом здоров’я такі особи можуть бути звільнені зі служби тільки на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку (пп.«б» п.2 ч.4 ст.23 закону).

Відповідно, аби захистити здоров’я таких військовослужбовців, згадану норму пропонується доповнити уточненням, що під час воєнного стану наявність інвалідності I чи II групи є самостійною підставою для звільнення з військової служби. Але за умови, що військовослужбовець не висловив бажання залишитися в строю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*