Виступ Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю на засіданні Уряду 13 травня 2020 року (ВІДЕО)

Виступ Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю на засіданні Уряду 13 травня 2020 року (ВІДЕО). валерій сушкевич, уряд, засідання, пандемія, інвалідність

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич на своїй сторінці у Фейсбуці: “Вперше за період карантину зміг взяти участь у засіданні Уряду вже маючи досвід щоденної роботи щодо проблем людей з інвалідністю під час пандемії…

Про це повідомляє Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Регіональний директор ВООЗ в Європі, д-р Ганс Клюге, знаючи реалії пандемії, жорстко закликав: «ЖОДНА ЛЮДИНА З ІНВАЛІДНІСТЮ НЕ ПОВИННА СЬОГОДНІ ЗАЛИШИТИСЬ БЕЗ ДОПОМОГИ! І НІХТО НЕ МОЖЕ ВИРІШУВАТИ – НАДАВАТИ ПРІОРИТЕТНУ ДОПОМОГУ КОМУСЬ ІНШОМУ, А НЕ ЛЮДИНІ З ІНВАЛІДНІСТЮ.» Це було сказано тому, що протягом пандемії коронавірусу вже зібрано багато фактів про те, що люди з інвалідністю зазнають непропорційно проблемного впливу.

Міжнародний Альянс з питань інвалідності (International Disability Alliance) заявив:

  • що уряди країн особливо не готові до COVID19 у випадку людей з інвалідністю;
  • люди з інвалідністю не отримали вчасно доступну для них інформацію з цього приводу;
  • допомога людям з інвалідністю надається в останню чергу і навіть деякі країни записали це в інструкціях своїм медичним установам;
  • критична ситуація по COVID19 в інституційних закладах для людей з інвалідністю, де вони в закритих від суспільства закладах просто помирають без будь-якої допомоги;
  • дистанційна освіта, яка впроваджена в більшості країн повністю не враховує інтересів дітей з інвалідністю, а про адаптацію уроків для цих діток ніхто навіть не подумав.

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що особи з інвалідністю в умовах пандемії, карантину і ізоляції у власних домівках опиняються в особливій небезпеці, і у зв’язку з цим вирішення цих проблем потребують вжиття негайних конкретних кроків, щоб запобігти подальшій проблемності!

Я не міг у зв’язку з регламентом в 1 хвилину доповісти це на засіданні Уряду. Але вимушений звернути увагу на конкретний випадок законодавчого рішення по громадянам, які втрачають роботу через пандемію і де проігноровані проблеми громадян з інвалідністю. Радію з того, що на наступний день Міністерство економіки швидко відреагувало і подало нові законодавчі пропозиції, де наші проблеми у цьому напрямку враховані.

Після засідання Кабміну мав коротку, але значиму розмову з Прем‘єр-міністром, котрий з розумінням поставився до моїх пропозицій.

Вірю у підтримку Голови Уряду щодо акцентованої уваги до інформації світової спільноти, ВООЗ, Верховного комісара ООН з прав людини і міжнародних організацій стосовно особливо критичної проблемності для людей з інвалідністю у зв’язку з COVID19.

Працюю…

Дивіться відео виступу на засіданні Уряду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*