Внутрішньо переміщені особи з інвалідністю отримують соціальний захист у столиці

Внутрішньо переміщені особи з інвалідністю отримують соціальний захист у столиці. впо, київ, послуга, соціальний захист, інвалідність

Внутрішньо переміщені особи з інвалідністю отримують соціальний захист у столиці. впо, київ, послуга, соціальний захист, інвалідністьОформивши документи ВПО отримують низку пільг. Фото: Борис Корпусенко

Для того, щоб отримувати повний пакет послуг необхідно отримати статус ВПО, повідомляє «Вечірній Київ».

Через повномасштабну війну в Україні багато людей, у тому числі з інвалідністю тимчасово переїжджають жити до більш безпечних місць.

Щоб отримати соціальний захист за тимчасовим місцем проживання, людям з інвалідністю обов’язково потрібно отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Про це нагадала Уповноважена КМР з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

Зробити це можна через додаток Дія, у найближчому Центрі надання адміністративних послуг або ж через Управління соціального захисту населення.

Якщо виникли проблеми з оформленням статусу ВПО з інвалідністю, треба заповнити електронну форму.

Після отримання статусу ВПО гарантовано надання соціальних послуг через районні у місті Києві Управління соціального захисту, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії чи медико-соціальної експертної комісії: соціальні виплати; реабілітаційні послуги та допоміжні засоби реабілітації (милиці, ходунки, крісла колісні); медичні вироби. Якщо при евакуації засоби реабілітації були втрачені або зіпсовані, також можна отримати нові.

Статус ВПО дозволяє:

  • оформити щомісячну державну допомогу для ВПО з інвалідністю — наразі це сума 3 тисячі гривень;
  • оформити субсидію на оплату комунальних послуг орендованого житла без надання договору оренди;
  • отримати безоплатний проїзд усіма видами комунального пасажирського транспорту;
  • отримувати продуктові набори.

Також на порталі Дія у розділі «Дія. Безбар’єрність» для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та літніх людей є інформація, як знайти роботу, отримати пенсію, виїхати за кордон тощо.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*