Воєнний стан: чи може звільнитися військовий, що має дружину з інвалідністю

Воєнний стан: чи може звільнитися військовий, що має дружину з інвалідністю. воєнний стан, військовий, дружина, звільнення, інвалідність

В законі прописані підстави для звільнення військовослужбовців, пише «ZN.UA».

Воєнний стан: чи може звільнитися військовий, що має дружину з інвалідністю. воєнний стан, військовий, дружина, звільнення, інвалідність© Facebook/Генштаб ЗСУ

В Україні запроваджено воєнний стан через повномасштабне вторгнення РФ. У цей час військовий може звільнитися зі служби тільки у випадках, що прописані у відповідному законі. Серед підстав – вік, стан здоров’я та сімейні обставини.

Адвокат Богдан Пересада розповів, чи є підставою для звільнення інвалідність дружини військовослужбовця.

Відповідно до абзацу п’ятого пункту «г» пункту другого частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» підставою для звільнення зі служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період є певні сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). Серед них, наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Тобто, навіть якщо дружина є особою з інвалідністю III групи, це є підставою для звільнення зі служби.

Також закон не містить застережень щодо того, що, наприклад, наявність дітей у такій ситуації є перешкодою для звільнення зі служби чи факт того, що діти прописані за однією адресою з військовим перешкоджає звільненню.

Адвокат зазначив, що якщо військовому відмовлять у звільненні зі служби, то він має право оскаржити відмову у суді.

Аліса Ігітян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*