ВП ВС ухвалила рішення у зразковій справі щодо нарахування та виплати інваліду війни разової щорічної грошової допомоги

ВП ВС ухвалила рішення у зразковій справі щодо нарахування та виплати інваліду війни разової щорічної грошової допомоги. вп вс, виплата, грошова допомога, нарахування, інвалідність, person, indoor, hammer, tool. A person sitting on a table

Позивач – учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, особа з інвалідністю ІІ групи просив суд визнати протиправною бездіяльність Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області та Управління соціального захисту населення виконкому Лубенської міськради Полтавської області щодо нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, а також просив зобов’язати відповідачів нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги у розмірі 3640 грн.

До Верховного Суду надійшло подання судді Полтавського окружного адміністративного суду про розгляд цієї справи як зразкової. Рішенням від 29 вересня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі ВС задовольнив вимоги позивача частково: визнав протиправною бездіяльність Центру та зобов’язав його нарахувати й виплатити недоплачену грошову допомогу, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги. В іншій частині суд відмовив у задоволенні позову.

КАС ВС зазначив, що це рішення є зразковим для справ, у яких позивач – особа, яка має статус особи з інвалідністю війни і право на пільги, передбачені ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а предметом спору є оскарження дій (бездіяльності) органу, уповноваженого здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до 5 травня (Управління соціального захисту населення за місцем проживання особи та/або Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат) щодо нарахування і виплати разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році у розмірі, передбаченому ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

13 січня 2021 року, розглянувши апеляційну скаргу Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, Велика Палата ВС залишила її без задоволення, а рішення КАС ВС – без змін.

Із повним текстом постанови Великої Палати ВС у справі № 440/2722/20 (провадження 11-349заі20) можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*