Як оформити опікунство над людиною з інвалідністю

Як оформити опікунство над людиною з інвалідністю. документ, опікун, опікунство, оформлення, інвалідність, person, outdoor, bicycle wheel, silhouette, wheel, land vehicle, bicycle. A person riding on the back of a bicycle

Оформлення опікунства над людиною з інвалідністю – складний і довгий процес. Збір всіх необхідних документів та перегляд заяв іноді затягується на місяці. Повний список документів, які потрібно зібрати, щоб оформити опікунство над людиною з інвалідністю – читайте у матеріалі.

Які є групи інвалідності?

Їх існує три: люди, які повністю втратили дієздатність, належать до першої групи. До другої групи відносять осіб, які можуть піклуватися про себе, однак не можуть працювати у звичайних умовах. Люди з третьою групою інвалідності теж можуть піклуватися про себе, але можуть працювати лише в полегшених умовах.

Що робити, якщо хочете стати опікуном?

Якщо ви хочете бути опікуном, у вас мають бути родинні зв’язки з людиною з інвалідністю і повна дієздатність. Також вам потрібно написати спеціальну заяву-згоду на опікунство. Важливо знати, для встановлення опіки під час воєнного стану не запроваджено жодних особливих умов, процедура відбувається відповідно до загальних правил.

Алгоритм дій:

  • спочатку потрібно прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає;
  • в лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна;
  • подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна;
  • заява від опікуна про те, що ви берете на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки);
  • документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю;
  • також необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї опікуна.

Всі ці документи потрібно зібрати й подати у місцеві органи опіки. Після того, як вас назначать опікуном для людини з інвалідністю, ви маєте дбати про забезпечення необхідними ліками та медичним доглядом і створити належні умови життя.

Оформлення пільг

Для отримання пільг з інвалідності, треба оформити один з таких документів:

  1. Посвідчення, яке підтверджує відповідний статус або пенсійне посвідчення.
  2. Довідка про призначення виплат за Законом Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
  3. Довідка про видачу державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Важливим є ще той факт, що в умовах воєнного стану для осіб з інвалідністю та їх опікунів передбачений також безперешкодний виїзд за кордон. Аби виїхати за кордон особі з інвалідністю у супроводі опікуна необхідно мати додатковий документ, що підтверджує інвалідність, та рішення про призначення опікунства.

Якщо ви не є родичем для людини з інвалідністю, але хочете стати її опікуном, ви можете це зробити. Органи опіки, окрім переліку документів, розглядають особисті взаємини сторін. Якщо вашу кандидатуру погодять на опікунство, вам потрібно прийти з тим самим переліком документів, однак в цьому випадку справа буде розглядатися довше. Все-таки, органи надають перевагу людям з родинного кола.

Горожанин-Інформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*