Як послуга раннього втручання допомагає зберегти здоров’я маленької дитини?

Як послуга раннього втручання допомагає зберегти здоров’я маленької дитини?. дитина, послуга, раннє втручання, інвалідизація, інвалідність

Як послуга раннього втручання допомагає зберегти здоров’я маленької дитини?. дитина, послуга, раннє втручання, інвалідизація, інвалідність

Кому надається послуга раннього втручання? Як вона впроваджується в Україні? Куди звернутися, щоб її отримати?

Послуга раннього втручання є надзвичайно актуальною оскільки передбачає раннє виявлення проблем здоров’я дитини, вчасне і оперативне надання допомоги дитині та її сім’ї, що безпосередньо впливає на зниження інвалідизації дитини в майбутньому.

Послуга раннього втручання надається сім’ям, які виховують дітей віком до 4 років:

  • з порушеннями розвитку;
  • з ризиком виникнення порушень розвитку;
  • з інвалідністю.

Команда раннього втручання складається: з психолога, логопеда (спеціального педагога), фізичного терапевта, лікаря-педіатра, лікаря-невролога, ерготерапевта, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фахівця із соціальної роботи / соціального працівника, координатора / реєстратора послуги раннього втручання). В залежності від потреб дитини склад команди раннього втручання може розширюватися.

За професійною допомогою батьки можуть звернутись до центрів раннього втручання, що створені в десяти пілотних областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській.

Крім того, батьки можуть самостійно оцінити розвиток своєї дитини, відповівши на питання онлайн-скринінгу, який допоможе вчасно виявити в дитини порушення розвитку.

Скринінг-тест у формі анкети, яку легко заповнити в режимі онлайн, можна пройти на сайті Мінсоцполітики за посиланням: http://bit.ly/eci_xx_screening.

Для забезпечення діяльності центрів раннього втручання в усіх регіонах України Урядом у травні поточного року схвалено Концепцію створення та розвитку системи раннього втручання, а у вересні – затверджений план заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання в Україні на період до 2026 року.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*