Як призначається пенсія по інвалідності

Як призначається пенсія по інвалідності. втрата працездатності, пенсія, призначення, страховий стаж, інвалідність, book, design. A close up of a piece of paper

Як призначається пенсія по інвалідності. втрата працездатності, пенсія, призначення, страховий стаж, інвалідністьПенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності.

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи; до влаштування на роботу; чи після припинення роботи.

Розміри пенсії по інвалідності обчислюються у відсотках до розміру пенсії за віком, обчисленої відповідно до ст. 28 і ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

– інвалідам I групи: 100 відсотків пенсії за віком;
– інвалідам II групи: 90 відсотків пенсії за віком;
– інвалідам III групи: 50 відсотків пенсії за віком.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявного страхового стажу.

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначається органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

Також непрацюючі інваліди ІІ групи та інваліди ІІІ групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до ст. 27 і 28 зазначеного вище Закону, за наявності відповідного страхового стажу. Розмір пенсії по інвалідності не може бути нижчим 1452 гривень з 1 жовтня 2017 року.

Пенсія призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за нею відбулося не пізніше трьох місяців із дня встановлення інвалідності. У разі звернення пізніше – пенсія призначається з дня звернення.

Консультує ГУ ПФУ Закарпаття

«Карпатський об’єктив»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*