З метою забезпечення прав і свобод дітей та осіб з інвалідністю Уряд затвердив нове Типове положення про дитячий будинок-інтернат

З метою забезпечення прав і свобод дітей та осіб з інвалідністю Уряд затвердив нове Типове положення про дитячий будинок-інтернат. дитячий будинок-інтернат, соціальний захист, інвалідність, інноваційне відділення, інтегрування, wheel, wheelchair, person, bicycle wheel, tire, bicycle, land vehicle, cart. A statue of a bicycle

Кабінет Міністрів 14 грудня на своєму засіданні прийняв постанову „Деякі питання соціального захисту дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю”, мета якої – забезпечення прав і свобод дітей з інвалідністю (віком від 4 до 18 років) та осіб з інвалідністю (віком від 18 до 35 років) зі стійкими фізичними, інтелектуальними та психічними порушеннями, які проживають в інтернатних установах системи соціального захисту населення, та здійснення поступової деінституціалізації інтернатних установ.

Як повідомляють у Мінсоцполітики, на сьогодні в Україні функціонують 49 дитячих будинків-інтернатів, у яких проживає понад 5,8 тис. вихованців і підопічних (крім АР Крим, м. Севастополя та територій, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження).

Діяльність дитячих будинків-інтернатів регулюється Типовим положенням про дитячий будинок-інтернат, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02.04.2008 № 173, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.07.2008 за № 675/15366.

Протягом 2008–2015 років законодавство з питань соціального захисту осіб з інвалідністю суттєво змінилося, тому з метою узгодження нормативно-правових актів з міжнародними правовими актами, Конституцією України та іншими законами України Міністерство розробило проект постанови Уряду, яким затверджується нове Типове положення про дитячий будинок-інтернат. Акт було прийнято 14 грудня Кабінетом Міністрів.

Зокрема, ним урегульовуються питання: надання медичної допомоги особам із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями шляхом ліцензування господарської діяльності з медичної практики або укладання договорів із закладами охорони здоров’я; провадження господарської діяльності з придбання, перевезення, зберігання, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, дозволених до застосування в Україні.

Також Положення визначає реабілітаційні заходи як одні з пріоритетних у діяльності інтернату, оптимізує та спрощує механізм подання документів для влаштування до установи через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення за місцем проживання. Визначаються показання і протипоказання для влаштування особи в будинок-інтернат, урегульовуються створення та діяльність громадських рад при установі, запроваджується новий підхід до надання соціальних послуг із укладанням договору про їх надання.

Новим Типовим положенням, на відміну від чинного, передбачено створення інноваційних відділень, а саме: денного догляду, п’ятиденного стаціонарного догляду, транзитного перебування, підтриманого проживання, паліативного догляду.

Це дасть змогу вихованцям і підопічним перебувати в установі не тільки на цілодобовому утриманні, але й на денному, чим забезпечуватиметься виховання дітей у сім’ях та інтегрування їх у місцеву громаду. Такі нововведення сприятимуть поступовому переходу до надання соціальних послуг у неінституційних формах.

Міністерство соцiальної політики України

Одна репліка к “З метою забезпечення прав і свобод дітей та осіб з інвалідністю Уряд затвердив нове Типове положення про дитячий будинок-інтернат”

  1. Ірина :

    Поддерживаю создание инновационных отделений, при домах-интернатах. Только сомневаюсь, что директора этих заведений будут создавать такие отделения – там такая секретность хуже, чем тюрьме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*